ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا
تکنولوژی

متا یکی از رهبران اصلی‌اش برای توسعه متاورس را از دست داد

ویوک شارما، رئیس پلتفرم واقعیت مجازی Horizon Worlds که شش سال در متا مشغول به کار بوده، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

«ویوک شارما»، رئیس پلتفرم اجتماعی واقعیت مجازی Horizon Worlds شرکت متا و یکی از رهبران اصلی توسعه متاورس این کمپانی، اعلام کرد که قصد دارد برای تجربه فرصت‌های جدید، این شرکت را ترک کند.

طبق گزارش رویترز، سخنگوی متا، کناره‌گیری ویوک شارما را تایید کرده و گفته تیم او اکنون برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را به «ویشال شاه»، معاون بخش متاورس شرکت گزارش خواهند کرد. شارما به مدت شش سال با شرکت متعلق به مارک زاکربرگ همکاری داشته و اخیرا معاون آن در پلتفرم Horizon بوده و هنوز مشخص نیست که در آینده چه برنامه‌هایی دارد.

بیانیه متا درباره کناره‌گیری ویوک شارما

متا

سخنگوی متا در بیانیه خود گفت:

«به لطف رهبری او، گروه محصول Horizon یک تیم قوی با چشم‌انداز بلندپروازانه ایجاد کرده است که هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد. متا همچنان منبعی برای توسعه رهبران بزرگ خواهد بود و ما هیجان‌زده هستیم که ببینیم ویوک در فصل بعدی برنامه‌های خود چه کارهایی انجام خواهد داد.»

شارما علاوه بر Horizon Worlds، پلتفرم واقعیت مجازی دیگری تحت عنوان Horizon Venues را نیز ایجاد کرده که بر رویدادهای مجازی تمرکز دارد. متا‌ در نظر دارد تا این دنیاهای مجازی را به مکانی تبدیل کند که در آن‌ برندها و توسعه‌دهندگان شخص ثالث می‌توانند با پایگاه کاربران آن تعامل داشته باشند. همچنین او در گذشته، معاون محصول فیسبوک گیمینگ و فیسبوک مارکت‌پلیس (Marketplace) بوده است.

متا

بنابراین ویوک شارما جدیدترین عضو مهم شرکتِ مادر فیسبوک و اینستاگرام محسوب می‌شود که تصمیم به استعفا گرفته است. اخیرا «جروم پزنتی»، معاون بخش هوش مصنوعی متا به دلیل تغییر ساختار داخلی این شرکت تصمیم خود برای کناره‌گیری را اعلام کرده بود و پیش از آن، «شریل سندبرگ»، بانوی اول متا بعد از 14 سال از سمت خود کناره‌گیری کرد.

تمام این اخبار در حالی اعلام شده که مارک زاکربرگ اخیرا در پادکست «جو روگان» گفته بود شرکت او در ماه اکتبر یک هدست واقعیت مجازی جدید عرضه خواهد کرد، یعنی ماهی که متا معمولا کنفرانس Connect VR خود را برگزار می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی