ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ تایید کرد: اطلاعات کاربران در یک رخنه امنیتی به سرقت رفته است

سامسونگ می‌گوید هکرها در حمله‌ای در ماه ژوئیه توانسته‌اند بخشی از اطلاعات کاربران از جمله نام و اطلاعات تماس آن‌ها را به دست بیاورند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

سامسونگ درباره یک حادثه امنیت سایبری در ماه ژوئیه (تیر - مرداد) به کاربران هشدار داده است. این شرکت می‌گوید یک شخص ثالث غیرمجاز اطلاعات کاربران از جمله نام، تاریخ تولد و اطلاعات تماس و ثبت محصولات آن‌ها را از روی برخی از سیستم‌های این شرکت در آمریکا دزدیده است.

غول فناوری کره جنوبی در بیانیه‌ای می‌گوید در تاریخ 4 اوت مصادف با 13 مرداد از این رخنه امنیتی آگاه شده و در حال حاضر با کمک یک شرکت امنیت سایبری بزرگ در حال بررسی ماجراست. بر اساس اطلاعات صفحه پرسش‌های متداول سامسونگ، این شرکت به کاربرانی که تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند، ایمیل فرستاده است.

سامسونگ تاکید دارد که اطلاعات همه کاربران نشت پیدا نکرده است. در نتیجه، فعلا لازم نیست که گذرواژه حساب‌های خود را تغییر دهید یا کار خاصی بکنید تا امنیت اطلاعات‌تان را افزایش دهید. با این حال، از کاربران خواسته شده که در مورد فعالیت‌های نامعمول در اکانت خود هوشیار باشند و احتمال دریافت ایمیل‌های فیشینگ و کلاهبرداری را در نظر بگیرند.

سامسونگ

سامسونگ به ارتقای امنیت کاربران ادامه می‌دهد

سامسونگ می‌گوید: «تعهد داریم که از امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود محافظت کنیم. به کار سخت‌کوشانه برای توسعه و پیاده‌سازی فوری و دراز مدت گام‌های بعدی برای بهبود هرچه بیشتر امنیت در سیستم‌های خود ادامه می‌دهیم.»

اگرچه این شرکت می‌گوید هیچ شماره امنیتی خاص یا شماره کارت اعتباری به سرقت نرفته، اما اطلاعاتی که در دسترس هکرها قرار دارد، می‌تواند استفاده‌های زیادی به خصوص در حملات مهندسی اجتماعی داشته باشد. اگر تاکنون فعال‌سازی احراز هویت دو مؤلفه‌ای را به تعویق انداخته بودید، شاید حالا زمان مناسبی باشد تا بالاخره این ویژگی مهم را روی حساب‌های مختلف خود فعال کنید.

سامسونگ چند ماه پیش مورد حمله سایبری دیگری از سوی گروه هکری $Lapsus قرار گرفته بود که طی آن بخشی از اطلاعات داخلی شرکت و کد منبع دستگاه‌های گلکسی به سرقت رفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی