ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

روش قسط بندی مالیات خودروهای لوکس اعلام شد

همان طور که می‌دانید، تحریم‌ها، برخی از ساختار حاکمیتی ایران را تغییر داده‌است و باعث شده تا مالیات خودروهای لوکس پدیدار شود.

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۱:۴۵

دولت تصمیم دارد از افراد ثروتمند در قالب قانون مالیات ‌خودرو میلیاردی به صورت ماهانه یا سالانه دریافت کند تا فشار اقتصادی از دوش دهک کم درآمد کاهش پیدا کند. این قانون چالش ساز حالا چند مدتی است که وارد فاز اجرایی شده است و اخیرا نیز روش تقسیط مبلغ مالیاتی اعلام شده است. بر اساس آئین‌نامه اجرایی قانون مالیات بر خودروهای لوکس، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول یک تا چهار درصد مالیات شده‌اند.

داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای خطاب به ادارت کل سازمان مالیاتی در مورد پرداخت مالیات اعلام کرد: نظر به سوالات و ابهامات مطرح شده توسط برخی از ادارات کل امور مالیاتی در خصوص امکان تقسیط مالیات مالکان خودروهای سواری و وانت دو کابین با مجموع ارزش بیش از ده میلیارد (10000000000) ریال و همچنین مالکان واحدهای مسکونی و باغ ویلاهایی با ارزش بیش از یکصد میلیارد (100000000000) ریال موضوع بندهای ش و خ تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 بدین وسیله اعلام می‌دارد: «در راستای ماده (47) قانون محاسبات عمومی و آیین‌نامه اجرایی این ماده و همچنین ماده (167) قانون مالیات‌های مستقیم، تقسیط بدهی مزبور امکانپذیر می‌باشد. لذا در همین راستا تقسیط بدهی اشخاص یاد شده تا شش ماه به مدیران کل امور مالیاتی تفویض می‌شود. مدیران کل محترم امور مالیاتی، مجاز به تفویض اختیار مزبور به معاونان و روسای امور مالیاتی ذیربط خواهند بود.»

پس از ارسال پیامک اطلاع‌رسانی برای این دسته از مودیان، تاکنون بیش از ۶۸ هزار مالک خودرو لوکس جهت تعیین وضعیت مالیات متعلقه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت نام کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی