ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دبی
تکنولوژی

بزرگترین منطقه فناوری شهری جهان با کمترین میزان انتشار کربن در دبی ساخته می‌شود

این منطقه به یک مرکز فناوری بزرگ و مهم تبدیل خواهد شد که کارآفرینان بزرگ جهان را به خود جذب می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

دفتر معماری URB ماموریت مهمی را دریافت کرده که به موجب آن، بزرگترین منطقه فناوری شهری جهان با کمترین میزان انتشار کربن را در امتداد منطقه‌ای به نام الجداف در دبی طرح‌ریزی و مهندسی می‌کند.

در ساخت بزرگترین منطقه فناوری شهری جهان، از رویکردهایی برای انتشار کمترین سطح کربن استفاده می‌شود و علاوه بر اینکه دبی را به عنوان یک مرکز شهری برای نوآوری و توانمندسازی یک اکوسیستم فناوری منحصر‌به‌فرد در امارات و سراسر جهان تبدیل می‌کند، به خانه کارآفرینان درجه یک نیز تبدیل خواهد شد. علاوه بر این، دارای چندین امکانات تجاری و آموزشی خواهد بود.

علاوه بر این، طبق وب‌سایت URB، منطقه جدید امکاناتی را برای برگزاری کنفرانس‌ها، آموزش، تحقیقات، سمینارها، حمایت و کمک به کسب‌و‌کار و موارد دیگر فراهم می‌کند.

دبی

URB در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد:

«افزایش جمعیت، شهرنشینی و تاثیرات تغییرات اقلیمی، نیاز به شهرهای پایدار و مقاوم، قابل سکونت و هوشمند را افزایش می‌دهد. بنابراین ایجاد شهرهای پایدار دیگر یک انتخاب نیست، بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است. این امر به برنامه‌ریزانی با تجربه در طراحی و ارائه جوامع پایدار نیازمند است.»

در شرکت URB توسعه‌دهندگان و مشاوران بسیار باتجربه‌ای مشغول به کار هستند که خدمات مدیریت توسعه، برنامه‌ریزی اصلی، چشم انداز و خدمات معماری را با تمرکز بر طراحی شهرهای پایدار با کمترین سطح کربن ارائه می‌کند. این شرکت توسط «بهارش باقریان»، یک طراح ارشد با تجربه با بیش از 18 سال سابقه تاسیس شده است.

باقریان نظر خود در مورد پروژه جدید را به این صورت شرح می‌دهد:

«دبی نسبت به هر شهر دیگری در جهان، بهترین موقعیت را برای هدایت کردن تحول فناوری شهری در اختیار دارد. منطقه فناوری شهری یک مرکز فناوری جهانی جدید برای نوآوری شهری خواهد بود. با مجموعا 140 هزار متر مربع مساحت، بزرگترین منطقه فناوری شهری جهان خواهد بود. بنابراین دبی را به مرکز نوآوری شهری تبدیل می‌کند.»

ایجاد 4 هزار شغل در منطقه فناوری شهری دبی

دبی

منطقه فناوری شهری که قرار است در کرانه رودخانه منطقه الجداف در دبی توسعه پیدا کند، 4000 شغل در زمینه فناوری شهری سبز، آموزش و تمرین ایجاد خواهد کرد. همچنین برای توانمندسازی کارآفرینان با هدف ایجاد یک اکوسیستم فناوری شهری منحصر‌به‌فرد، میزبان سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر خواهد بود.

به‌نظر می‌رسد که دبی برای آینده خود برنامه‌های بلندپروازانه‌ای دارد. علاوه بر این گزارش، گفته شده بود که یک شرکت کانادایی قصد دارد یک مجموعه تفریحی لوکس با ظاهری شبیه ماه را در این شهر افتتاح کند که هزینه ساخت آن حدود 5 میلیارد دلار برآورد شده است. همچنین بزرگ‌ترین مزرعه عمودی جهان چند ماه پیش در دبی افتتاح شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی