ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موجود عجیب
علمی

کشف موجودی عجیب در اعماق اقیانوس اطلس با ظاهری شبیه یک گوی آبی رنگ [تماشا کنید]

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که این موجود به کدام گونه دریایی مربوط می‌شود و بررسی‌های بیشتری باید در این زمینه انجام شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰

همان دانشمندانی که قبلا حفره‌هایی عجیب‌و‌غریب را در اعماق اقیانوس اطلس کشف کرده بودند، این بار رمز و راز جدیدی در اعماق دریا پیدا کرده‌اند: یک موجود عجیب «شبیه به گوی آبی رنگ». خدمه کشتی اکتشافی Okeanos Explorer اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) این بار در اقیانوس اطلس، یک موجود دریایی ناشناخته و عجیب‌و‌غریب را مشاهده کرده‌اند.

تیم Okeanos در توییت خود نوشت:

«آیا در مورد جدیدترین معمای Okeanos شنیده‌اید؟ این موجود عجیب «شبیه به گوی آبی» که چندین بار در طول سنت کرویکس مشاهده شده، دانشمندانی که فکر می‌کردند مرجانی نرم، اسفنجی یا آبدزدک دریایی (و نه یک صخره) است را تحت تاثیر قرار داد.»

موجود عجیب اقیانوس اطلس

این موجود به رنگ پارچه دنیم (جین) فرسوده است و به‌نظر می‌رسد که سراسر سطح خود دارای ویژگی‌هایی توده‌ای است.

تیم تحقیقاتی در این مورد که موجود عجیب‌و‌غریب دریایی می‌تواند چه چیزی باشد، چندین ایده مختلف را ارائه کرده‌اند. مرجان‌های نرم، همانطور که از نامشان پیداست، بدنی نرم دارند. اسفنج‌ها دارای بدن متخلخلی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد غذای خود را از آب فیلتر کنند. تونیکات‌ها نیز بی‌مهرگان دریایی هستند که گاهی اوقات از آن‌ها به عنوان سرپیچ دریایی شناخته می‌شود.

با این حال، دقیقا مشخص نیست که این موجود عجیب از کدام گونه‌های دریایی محسوب می‌شود. همانطور که یکی از اعضای تیم تحقیقاتی توضیح می‌دهد، این موضوع احتمالا تا زمانی که نمونه‌ای از آن جمع‌آوری و بررسی و با یک نمونه از مرجان‌ها مقایسه نشده، یک راز باقی خواهد ماند.

کشتی اکتشافی Okeanos Explorer و محققان آن برای نقشه‌برداری از بستر دریا و مطالعه در زمینه زمین‌شناسی و حیات وحش، در حال بررسی مناطق عمیق و عمدتا ناشناخته اقیانوس اطلس هستند. بنابراین در طول ماجراجویی آن‌ها، حیوانات و موجودات ناشناخته و مرموز زیادی کشف می‌شود که در اعماق اقیانوس زندگی می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی