ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نماینده مجلس: شورای عالی فضای مجازی درباره طرح صیانت تصمیم‌گیری خواهد کرد

جوکار تاکید کرد طرح صیانت دیگر در دستور کار مجلس نیست.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۳

جوکار با تاکید بر اینکه طرح صیانت دیگر در دستور کار مجلس نیست اظهار داشت شورای عالی فضای مجازی تصمیم اول و آخر را در خصوص این طرح خواهد گرفت.

مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی و اصلاح ترکیب و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات باعث شده تا طرح صیانت پس از چندماه مسکوت ماندن دوباره بر سر زبان‌ها بیفتد. مصوبه‌ای که گرچه هرگونه ارتباطش با طرح صیانت از سوی این شورا رد می‌شود اما کارشناسان اعتقاد دارند چنین کمیسیونی به معنای پیش‌برد آرام اهداف طرح یاد شده است.

«محمدصالح جوکار» نماینده مردم یزد و رئیس کمیسیون امور داخلی و شورا‌های مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رویداد 24 درباره آخرین وضعیت طرح صیانت گفت:

«این طرح دیگر در دستور کار مجلس نیست؛ بروید از شورای عالی فضای مجازی سوال بپرسید. تصمیم اول و آخر در خصوص طرح صیانت را این شورا خواهد گرفت. این طرح، یک طرح تمام شده است؛ دنبال چه چیزی می‌گردید؟ به‌قول معروف، فلانی مُرد خاکش هم کردند شما دیگر به دنبال چه هستید؟»

او در پاسخ به انتقادات مردم از وضعیت اینترنت نیز گفت خودش هم نسبت به آن معترض بوده و وزارت ارتباطات بایستی درباره آن فکری کند.

گفتنی است شورای عالی فضای مجازی هفته گذشته از اصلاح ترکیب و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات خبر داد. کمیسیونی که در آخرین نسخه طرح صیانت با عنوان «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» به آن اشاره و با عنوان «تنظیم‌گر تنظیم‌گران» یاد شده بود.

کمیسیونی که درآن بخش خصوصی حق رای نداشته و وظایفی همچون تصویب الزامات مدیریتی ترافیک داخلی و خارجی فضای مجازی کشور به آن سپرده شده است. در یکی از تبصره‌های آن نیز بند، موارد اعمال انسداد مربوط به خدمات دهندگان فضای مجازی با بیش از سه میلیون کاربر، پیش از اقدام، به مرکز ملی فضای مجازی کشور بایستی اطلاع داده شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی