ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کنفرانس کد
کسب و کار

روایت‌های متفاوت از استیو جابز از زبان تیم کوک، جانی آیو و همسرش در کنفرانس کد 2022

همسر جابز، مدیرعامل کنونی و طراحی سابق اپل درباره بنیان‌گذار این شرکت به گفتگو نشستند و هر کدام از دیدگاه خودشان درباره او حرف زدند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

تیم کوک، مدیرعامل کنونی اپل، لورن پاول جابز، همسر استیو جابز و جانی آیو، طراح سابق اپل در کنفرانسی گرد هم آمدند تا درباره بنیان‌گذار اپل صحبت کنند. کوک در این مصاحبه گفت که هنوز بعد از گذشت سال‌ها هر دوشنبه رأس ساعت 09:00 صبح جلسه معروف جابز را در شرکت برگزار می‌کند.

تیم کوک در کنفرانس کد 2022 که به میزبانی «کارا سوئیشر» برگزار شد، گفت هدف او هرگز این نبوده که اپل را دقیق مثل استیو جابز مدیریت کند. با این حال، تاثیر او به شدت در این شرکت احساس می‌شود. یکی از این تاثیرات پابرجا، جلساتی است که بر طبق عادت سالیان گذشته هر دوشنبه رأس ساعت 9 صبح برگزار می‌شود تا مدیران ارشد شرکت درباره بزرگ‌ترین مسائل کمپانی حرف بزنند.

کوک در زمینه حریم خصوصی تاکید کرد که جابز چگونه استانداردهای اپل را از سال‌ها پیش مشخص کرده بود: «فکر می‌کنم در سال 2010 بود که او همین‌جا در کنفرانس D8 شرایط [حریم خصوصی] ساده و شیوای خود را ارائه کرد. این شرایط به معنای درخواست مکرر مجوز از کاربران بود و این قاعده هسته رویکرد ما نسبت به حریم خصوصی بوده است.»

تیم کوک و پاول جابز

جانی آیو: استیو جابز برای محصولات اهمیت قائل بود

جانی آیو درباره دقت و اهمیت دادن در طراحی صحبت کرد و پیرامون این مسئله حرف زد که چگونه او و استیو جابز حتی به کوچک‌ترین جزئیات اهمیت می‌دادند: «فکر می‌کنم در شیوه طراحی‌های ما، اهمیت قائل شدن به خوبی حس می‌شود و لزوماً دیدنی نیست […] استیو درباره این حرف می‌زد که یک نجار یا کابینت‌ساز پشت میز شما را می‌سازد و نگرانی او فراتر از این است که کار توسط عموم دیده شود.»

آیو ادامه می‌دهد: «شما کار خود را به خاطر مسائل اقتصادی انجام نمی‌دهید. این کار را می‌کنید چون از نظر اخلاقی صحیح است. من به خصوص به عنوان یک طراح عقیده دارم خیلی اوقات چیزهای کوچکی مثل نحوه بسته‌بندی یک کابل است که اهمیت پیدا می‌کند.»

پاول جابز در پاسخ به این سوال که اگر استیو زنده بود درباره وضعیت فعلی دنیا چه فکری می‌کرد، می‌گوید: «می‌گویم نه تنها دوقطبی‌سازی‌ها، نه تنها این حقیقت که افراد از درون خانواده‌ها جوامع و کشورمان گسسته شده‌اند، بلکه این که او خیلی زیاد عاشق کشورمان بود. او خیلی زیاد کالیفرنیا را دوست داشت اما عاشق کشورمان بود. عاشق ایده آمریکا بود. عاشق این بود که این کشور اجازه می‌دهد افراد و جوامع به آن‌چیزی که می‌خواهند تبدیل شوند […] خیلی برای استیو مهم بود که بتواند چیزی را به تجربه بشری اضافه کند و به نظرم در این باره ساکت نمی‌شد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sackboy
    sackboy | ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

    من گفتم الان چی می خوان بگن! اگر مهم تریناش اینایی بود که شما گفتید، پس هیچ مطلب جدیدی نداشت!

مطالب پیشنهادی