ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات تحویل غذا
خودرو

ربات تحویل غذا وارد یک صحنه جرم در لس‌آنجلس شد؛ خودکار اما یاغی!

انسان‌ها همیشه سعی در آسان‌تر کردن کارهای خود داشته‌اند. اگرچه نمی‌توانیم در زمان به عقب برگردیم، اما دانشمندان می‌گویند که اولین ابزار از سنگ خمیده ساخته شده است. امروزه همه چیز بسیار پیشرفته‌تر از ابزار ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

انسان‌ها همیشه سعی در آسان‌تر کردن کارهای خود داشته‌اند. اگرچه نمی‌توانیم در زمان به عقب برگردیم، اما دانشمندان می‌گویند که اولین ابزار از سنگ خمیده ساخته شده است. امروزه همه چیز بسیار پیشرفته‌تر از ابزار چوبی و سنگی شده است. اگر یک مرد عصر حجری در خیابان‌های هنگ کنگ قدم بزند، شاید فکر کند که در بهشت است. امروزه برای رهایی از کار دشوار رفتن به رستوران برای خرید غذا، ربات تحویل غذا ساخته شده است که سر از هر جایی درمی‌آورند!

دو دهه پیش، انسان مدرن از آپارتمانش خارج می‌شد، به نزدیک‌ترین خیابان می‌رفت و سوار تاکسی می‌شد. اوبر کل این فرآیند را تغییر داد. امروزه تاکسی خودش به سراغ مشتری می‌آید. این یک تغییر بزرگ و در عین حال نمونه دیگری از نیاز انسان به ساده‌سازی کارها است.

اوبر با ورود به بخش تحویل غذا وارد سطح جدیدی شد و با همکاری سرو رباتیکس و استفاده از هوشمند مصنوعی ربات‌های تحویل غذای خودران با قابلیت کار بدون دخالت انسان را معرفی کرد.

اگرچه این ربات‌های خودران به قابلیت خودمختاری سطح ۴ دست پیدا کرده‌اند و با موفقیت سفارشات را به مقصد مورد نظر خود تحویل می‌دهند، اما سرو رباتیکس باید محدودیت‌های آن‌ها را مشخص کند.

ربات تحویل غذا در صحنه جنایت!

توییت جدیدی از لس‌آنجلس ویدیویی از عبور یک ربات تحویل غذا از صحنه جرم پلیس را نشان می‌دهد.

این ربات به آرامی به سمت منطقه محصور که پر از افسرهای پلیس بود حرکت کرد. سنسورهای آن حتماً انسان‌ها را تشخیص داده‌اند و از آنجا که برای مسیریابی مجدد پس از تشخیص افراد برنامه‌ریزی نشده است، از وسط صحنه جرم عبور کرد.

یک پلیس نوار صحنه جرم را بلند کرد تا به آن اجازه عبور بدهد (مشخص است که این ربات‌ها برای تشخیص نوار پلیس برنامه‌ریزی نشده‌اند).

فردی در ویدیو می‌گوید: «اگر بمبی روی این ربات تحویل غذا نصب شده بود چه می‌شد؟ همه ما به این موضوع فکر می‌کنیم. این آسان‌ترین راه برای کشتن مردم با بمب‌گذاری است.»

شکی نیست که این ربات‌ها زندگی ما را بسیار راحت‌تر می‌کنند، اما عملکرد آن‌ها نیاز به بهبود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی