ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

چین نزدیک به 1 میلیون نفر را در نزدیکی کارخانه تولید آیفون، قرنطینه کرد

چین یکی از مناطق پرجمعیت شهر «ژنگژو» که مرکز تولید آیفون به حساب می‌آید را بخاطر شیوع ویروس کرونا قرنطینه کرد. نزدیک به 1 میلیون شهروند منطقه «ژانگیوان» از امروز باید در خانه بمانند، البته ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۵ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

چین یکی از مناطق پرجمعیت شهر «ژنگژو» که مرکز تولید آیفون به حساب می‌آید را بخاطر شیوع ویروس کرونا قرنطینه کرد. نزدیک به 1 میلیون شهروند منطقه «ژانگیوان» از امروز باید در خانه بمانند، البته برای آزمایش کرونا می‌توانند از خانه خارج شوند.

به گزارش بلومبرگ، دولت اعلام کرده که تمام کسب‌وکارهای غیرضروری باید تعطیل شوند. محدودیت‌های جدید پس از آن صورت می‌گیرند که چین هفته گذشته چندین منطقه کناری ژانگیوان را قرنطینه کرد.

قرنطینه در نزدیکی کارخانه‌های تولید آیفون

کارخانه‌های تولید آیفون فاکسکان در ناحیه قرنطینه شده قرار ندارند، اما در نزدیکی آن هستند. بنابراین شاید بیماری به محلی که کارخانه‌های فاکسکان قرار دارند هم سرایت کند و منجر به تعطیلی آن‌ها شوند که در این صورت، تولید آیفون احتمالا دچار مشکل می‌شود، بلکه کارگران در کارخانه قرنطینه شوند.

تعداد مبتلایان به کرونا در شهر ژنگژو در این هفته، 6 مورد گزارش شد که کاهش چشمگیری را نسبت به 40 مورد ابتلا در هفته گذشته تجربه می‌کند. با این وجود، چین سخت تلاش می‌کند تا سیاست «کرونا صفر» را پیش ببرد، بنابراین نباید هیچ مبتلایی در منطقه وجود داشته باشد.

کارخانه فاکسکان قرنطینه چین

اگرچه این سیاست باعث شد که زنجیره تامین دچار مشکل شود و فشارها و هزینه‌های زیادی را چین تحمل کند، اما دولت همچنان عقیده دارد که بهترین رویکرد را در پیش گرفته و برنامه‌ای برای تغییر آن ندارد. همین سیاست‌ها به همراه جنگ اقتصادی با آمریکا، باعث شده بسیاری از شرکت‌ها از جمله اپل تصمیم به انتقال خطوط تولید خود به کشورهای دیگر مانند هند و ویتنام بگیرند. در نتیجه رشد اقتصادی چین احتمالا با کاهش چشمگیری نسبت به سال‌ها و دهه‌های پیش روبه‌رو می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی