ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نصر تهران درباره برگزاری یا عدم برگزاری الکامپ بیست و ششم تصمیم‌گیری می‌کند

برخی منابع آگاه در نصر تهران، در گفتگو با دیجیاتو از ابهام در برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و ششم خبر می‌دهند.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۵


برخی منابع آگاه در نصر تهران، در گفتگو با دیجیاتو از ابهام در برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و ششم خبر می‌دهند. شنیده‌های دیجیاتو حکایت از این دارد که برخی شرکت‌هایی که پیش‌تر برای حضور در الکامپ ثبت نام کرده بودند، اکنون و با توجه به محدودیت‌های اینترنت و شرایط کنونی جامعه، تمایلی به حضور در این نمایشگاه را ندارند.

«حسین اسلامی»، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در پاسخ به پیگیری دیجیاتو گفت که نصر از دو هفته پیش در حال بررسی برگزاری یا عدم برگزاری الکامپ است. او همچنین انصراف تعدادی از شرکت‌ها در هفته گذشته را تایید کرد. اسلامی در خصوص آخرین وضعیت برگزاری الکامپ گفت: «ما به عنوان صنف، نظر جمعی اعضا و شرکت‌کنندگان برایمان مهم است و در جلسه آتی هیات مدیره مبتنی بر نظرات اخذ شده تصمیم می‌گیریم.»

هنوز مشخص نیست چند شرکت از حضور در نمایشگاه الکامپ انصراف داده‌اند اما پیگیری‌های دیجیاتو از برخی کسب و کارهای بزرگ و کوچک آنلاین دلالت بر این دارد که عده زیادی از این شرکت‌ها از حضور در الکامپ منصرف شدند. الکامپ بیست‌وششم قرار بود ۱۹ آبان برگزار شود. از سال گذشته برگزاری این نمایشگاه به دلایل مختلف مخصوصا شیوع کرونا و قرمز شدن وضعیت تهران و یک بار هم به خاطر تداخل با ایام محرم، بارها لغو شد و به نظر می‌رسد قرار نیست در بان ماه امسال هم برپا شود.

ناگفته نماند در این میان شنیده‌هایی نیز وجود دارد که علی‌رغم انصراف تعدادی از شرکت‌ها، دولت به برگزاری نمایشگاه الکامپ اصرار دارد.

 تاریخچه الکامپ با فراز و نشیب‌های جالبی همراه بوده و باید گفت که نخستین تجربه برگزاری این نمایشگاه کامپیوتر در کشور به سال 1369 برمی‌گردد که با نام نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر، برق، الکترونیک و ارتباطات و در یک چادر بادی برگزار شد. شما می‌توانید تاریخچه‌ای از این مراسم با قدمتی نزدیک به سی سال را در این لینک بخوانید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی