ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گرگ جوسویاک اپل متاورس
تکنولوژی

گرگ جوسویاک، مدیر ارشد اپل: هرگز از کلمه «متاورس» استفاده نخواهم کرد

معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل، «گرگ جوسویاک» در مصاحبه‌ای گفته هرگز از کلمه متاورس استفاده نخواهد کرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۴

اپل روی دنیای مجازی خودش کار می‌کند و می‌خواهد در آینده یک هدست واقعیت ترکیبی روانه بازار کند. حتی رویکرد اپل در قبال این دنیای مجازی مورد انتقاد مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ قرار گرفته. اما حالا معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل، «گرگ جوسویاک» در مصاحبه‌ای گفته که هرگز از کلمه «متاورس» استفاده نخواهد کرد.

جوسویاک به همراه «کریگ فدریگی»، معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار اپل در رویداد تکنولوژی زنده وال استریت ژورنال، با یکی از خبرنگاران این رسانه به نام «جوانا استرن» مصاحبه داشتند. در بخشی از این مصاحبه، استرن از مدیران اپل درباره هدست آینده این کمپانی سوالی می‌پرسد که البته یک کلمه هم اطلاعاتی درباره این محصول گفته نمی‌شود.

مدیر ارشد اپل از کلمه متاورس استفاده نمی‌کند

در ادامه استرن از مدیران می‌خواهد عبارت «متاورس ....» را تکمیل کنند که جوسویاک سریعا پاسخ می‌دهد: «کلمه‌ای که هرگز از آن استفاده نخواهم کرد.» اپل همواره از صحبت درباره محصولات آینده‌اش خودداری می‌کند و این‌بار هم شاهد چنین موضوعی هستیم. با این حال ظاهرا پاسخ جوسویاک نوعی تمسخر متا به حساب می‌آید؛ شرکتی که بخاطر تمرکز روی متاورس نامش را از فیسبوک به متا تغییر داد.

گرگ جوسویاک اپل متاورس

در حالی که اپل هنوز محصولی برای دنیای مجازی معرفی نکرده، متا به سرمایه‌گذاری سنگین در دنیای متاورس ادامه می‌دهد که این رویکرد حتی صدای سرمایه‌گذاران این شرکت را درآورده است.

گفته جوسویاک ظاهرا در راستای گفته مدیرعامل اپل قرار می‌گیرد. تیم کوک چند وقت پیش گفته بود که یک فرد معمولی اصلا نمی‌داند متاورس چیست. کوک همچنین به این موضوع اشاره کرده بود که نباید مردم را به بردن تمام زندگی‌شان به دنیای مجازی تشویق کرد و به چنین کاری اعتقادی ندارد.

چند روز پس از حرف‌های تیم کوک، مارک زاکربرگ از متاورس به عنوان یک پلتفرم باز نام برد، یعنی دقیقا رویکردی متضاد با اپل. به باور زاکربرگ، رویکرد اپل می‌تواند به ضرر رقبا و همچنین مشتریان تمام شود. متا تا به امروز برای ساختن پلتفرم متاورس خود با چندین شرکت از جمله مایکروسافت همکاری کرده است. با این حال اپل به احتمال زیاد هدست آینده‌اش را محدود به اکوسیستم خود خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی