ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک توییتر
کسب و کار

ایلان ماسک خودش را به عنوان مدیرعامل جدید توییتر معرفی کرد

ایلان ماسک که هدایت چهار شرکت دیگر را هم برعهده دارد، در گزارشی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت خودش مدیرعامل توییتر است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۰ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۲

اگرچه ایلان ماسک یکشنبه در توییتی گفته بود که نمی‌داند مدیرعامل توییتر کیست، اما حالا اسناد ارسال‌شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهند که حداقل فعلا خود او سکان هدایت این شبکه اجتماعی بزرگ را در دست گرفته است.

ایلان ماسک به دنبال خرید توییتر به سرعت به سراغ تحت کنترل درآوردن این شرکت رفت و مدیران ارشد آن را اخراج کرد. در همین سند ارسالی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمده است: «افراد زیر که پیش از خرید شرکت مدیران توییتر بودند، دیگر توییتر را هدایت نمی‌کنند: «برت تیلور»، «پاراگ آگراوال»، «امید کردستانی»، «دیوید روزن‌بلات»، «مارتا لین فاکس»، «پاتریک پیچت»، «اگان دوربان»، «فی-فی لی» و «میمی آله‌مایهو».»

او همچنین اعضای هیئت مدیره را برکنار و خودش را به عنوان تنها عضو این هیئت معرفی کرد. البته ماسک می‌گوید انحلال هیئت مدیره صرفا یک تصمیم موقتی بوده و انتظار می‌رود که در آینده افراد دیگری این وظیفه را برعهده بگیرند.

مدیرعامل توییتر به اعمال تغییرات مشغول است

ایلان ماسک

ثروتمندترین فرد جهان به همراه گروه کوچکی از مهندسان تسلا به شدت مشغول اعمال تغییرات کوچک و بزرگ در توییتر بوده‌اند. این شبکه اجتماعی حالا به کسانی که وارد حساب کاربری خود نشده‌اند، بخش Explore را نشان می‌دهد. و طبق گزارش‌ها، احتمالا قابلیت احراز هویت برای تیک آبی به بخشی از سرویس جدید توییتر بلو با قیمت ماهانه 20 دلار تبدیل می‌شود.

گفتنی است که در حال حاضر در کنار ایلان ماسک چند نفر دیگر از جمله جک دورسی، هم‌بنیان‌گذار این شبکه اجتماعی همچنان از جمله مالکان این شرکت به حساب می‌آیند. افزون بر او، شرکت هولدینگ پادشاهی عربستان سعودی و شاهزاده «ولید بن طلال» دیگر اشخاصی هستند که مالکیت توییتر جدید را در اختیار دارند. همین حضور طلال باعث شده سناتور «کریس مورفی» خواستار بررسی این معامله از دید امنیت ملی توسط کمیته سرمایه‌گذاری خارجی آمریکا شود.

شماری از کارمندان توییتر در گفتگو با رویترز اعلام کرده‌اند که گفتگوهای بسیار محدودی با ماسک یا سایر مدیران جدید شرکت داشته‌اند و با استفاده از شنیده‌ها نتیجه می‌گیرند که چه اتفاقاتی در حال افتادن در شرکت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی