ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

DALL-E
تکنولوژی

OpenAI هوش مصنوعی DALL-E را با یک API در دسترس کسب‌و‌کارها قرار می‌دهد

شرکت OpenAI با ایجاد یک API از سیستم هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر DALL-E خود، استفاده از آن را برای کسب‌و‌کارها ساده کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

OpenAI با راه‌اندازی یک API در نسخه بتا عمومی، ابزار هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر DALL-E خود را به‌طور گسترده‌تری در دسترس کسب‌و‌کارها قرار می‌دهد. با وجود این API، شرکت‌ها آسان‌تر می‌توانند DALL-E را به محصولات خود اضافه کنند و به توسعه‌دهندگان ابزارهای ساده‌تری برای ادغام و شخصی‌سازی کردن نرم‌افزار به دلخواه خود ارائه می‌کند.

یکی از مواردی که برای اولین بار از این API استفاده خواهد کرد، برنامه Microsoft Designer است که از این ابزار برای تولید تصاویر مورد نظر کاربران آفیس استفاده می‌کند. «لوک میلر»، مدیر محصول OpenAI که روی API کار می‌کند گفت که این شرکت از برنامه‌های کاربردی جدیدی که توسعه‌دهندگان برای DALL-E پیدا می‌کنند هیجان‌زده است.

افزایش موارد استفاده از DALL-E

OpenAI

«ما در حال حاضر چندین مشتری داریم که به روش‌های بسیار جالبی به این [DALL-E] متکی هستند. برخی از آن‌ها اکتشافات خلاقانه هستند و برخی دیگر بیشتر تجارت محور هستند. دیدن ایده‌های خلاقانه‌ای که مردم به ذهنشان می‌رسد همیشه الهام‌بخش است.»

میلر در ادامه استارتاپی به نام Mixtiles را مثال زد که از API برای تولید پوستر و تصاویر هنری دکوراسیون خانه استفاده می‌کند و استارتاپ دیگری به نام CALA که از آن برای کمک به مشتریان در طراحی لباس کمک می‌گیرد.

در چند سال گذشته توجه زیادی به ابزارهای هوش مشنوعی تبدیل متن به تصویر شده و OpenAI توسط گزینه‌های دیگری مانند Midjourney و Stability AI به چالش کشیده شده است. این نمونه‌های جدید محدودیت‌های کمتری برای کاربران به همراه دارند.

علاوه بر مزایای آشکار این سیستم‌ها، خطرات مختلفی نیز در استفاده از آن‌ها وجود دارد. از این ابزارهای می‌توان برای تولید اطلاعات نادرست و تصاویر مضر استفاده کرد و سوالات چالش‌برانگیزی در مورد استفاده از داده‌ها توسط این ابزارها وجود دارد.

علاوه بر این، OpenAI در طول چند وقت گذشته به‌روزرسانی‌هایی را نیز برای این سیستم منتشر کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان به گسترش دادن تصاویر تا فراتر از کادر آن‌ها و همچنین ویرایش چهره‌ها اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی