ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اشیاء ناشناس پرنده
علمی

پنتاگون: اکثر یوفوها پهپادهای جاسوسی چین یا بالن‌های هواشناسی هستند

مسئولان ناشناس وزارت دفاع آمریکا در گفتگو با نیویورک تایمز گفته‌اند که خیلی از یوفوها احتمالا تجهیزات پیشرفته کشورهای خارجی هستند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در چند سال اخیر مشغول تحلیل صدها ویدیو از مواجهه با اشیاء پرنده ناشناس یا یوفوها (UFO) بوده‌اند. حالا تعدادی از کارمندان وزارت دفاع به‌صورت ناشناس به نیویورک تایمز اعلام کرده‌اند که بخش زیادی از مشاهدات یوفوها در واقع رصد تجهیزات نظارتی دولت‌های خارجی نظیر چین یا بالن‌های هواشناسی بوده است.

به گزارش نیویورک تایمز، مسئولان دولتی به این نتیجه رسیده‌اند که بیشتر یوفوها یا آن‌طور که مقامات می‌گویند، پدیده‌های هوایی ناشناس (UAP)، مربوط به عملیات‌های جاسوسی دولت‌های خارجی و تجهیزات هوابرد مثل بالن‌های هواشناسی هستند.

این مسئولان که به‌صورت ناشناس با نیویورک تایمز حرف زده‌اند، می‌گویند ثابت شده که برخی از این مشاهدات مربوط به پهپادهای جاسوسی نسبتاً عادی چین بوده است. همچنین بخشی از رصدهای هواپیماهای ارتش در مشاهده یوفوهایی که الگوی حرکتی مغایر با قوانین فیزیک داشته‌اند، احتمالا نتیجه خطاهای اپتیکی بوده است. برای مثال ویدیوی معروف GOFAST که توسط نیروی دریایی آمریکا ضبط و در سال 2018 رسانه‌ای شد، در همین دسته قرار می‌گیرد.

یوفوها

سوژه‌ای که در ویدیوی GOFAST دیده می‌شود، ظاهرا با سرعتی غیرقابل درک به آب نزدیک می‌شود، اما مسئولان دولت می‌گویند این مشاهده حاصل توهمی است که به خاطر زاویه دید دوربین به وجود آمده است. این شیء در واقعیت نباید سرعتی بیشتر از 50 کیلومتر در ساعت داشته باشد.

از برخی یوفوها داده‌های کافی در اختیار نیست

وزارت دفاع اخیرا گزارش محرمانه‌ای را درباره این اشیاء پرنده به کنگره فرستاده که احتمالا حاوی اطلاعات موجود در گزارش نیویورک تایمز است. این گزارش همچنین جزئیاتی را به پرونده منتشره در ماه ژوئن سال 2021 اضافه می‌کند. پرونده سال 2021 اعلام کرده بود که اکثر UAPهای دیده شده، به خاطر فقدان داده‌های باکیفیت به‌صورت قطعی قابل تشخیص نیستند. با این حال، در همان گزارش هم به‌طور کلی گفته شده بود که این اشیاء پرنده می‌توانند فناوری‌های چین، روسیه و سایر کشورها یا دیگر اشیاء معلق در هوا مثل بالن‌های هواشناسی یا پرندگان باشند.

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده می‌گوید این کشور تا حد ممکن اطلاعات مربوط به UAPها را با مردم به اشتراک خواهد گذاشت، با این حال، مسئولان از صحبت عمومی در این باره خودداری می‌کنند چون اطلاعات کافی برای نتیجه‌گیری‌های مشخص درباره این مشاهدات وجود ندارد. در واقع، نام ناشناس به همین دلیل روی این مشاهدات گذاشته می‌شود، چون سنسورها نتوانسته‌اند اطلاعات کافی را برای تشخیص سوژه گردآوری کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی