ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 14 پرو
تکنولوژی

اپل نمی‌تواند به اندازه نیاز بازار، آیفون 14 پرو تولید کند

در ایالات متحده، زمان انتظار آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس 5 تا 25 روز و در چین حدود 24 روز افزایش یافته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

طبق گزارش جدیدی، زمان انتظار مشتریان برای دریافت آیفون 14 ‌پرو و 14 ‌پرو مکس افزایش یافته، زیرا احتمالا تقاضا آن از تولید پیشی گرفته است. در واقع، اپل نمی‌تواند برای برآورده کردن تقاضا، به اندازه کافی آیفون 14 پرو تولید کند.

«دیوید وگت»، تحلیلگر بانک سرمایه‌گذاری UBS در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران که توسط AppleInsider مشاهده شده، زمان انتظار گوشی‌های پرو اپل را با استفاده از داده‌هایی که در دسترس بودن گوشی را در 30 کشور ردیابی می‌کند، بررسی کرده است.

در ایالات متحده، زمان انتظار برای آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس 5 تا 25 روز افزایش یافته است. همچنین باید اشاره کرد که UBS پیش از قرنطینه‌های اخیر چین داده‌های خود را جمع آوری کرده است که می‌تواند بر تولید تاثیر بگذارد. وگت افزایش زمان انتظار را به افزایش فروش در ماه سپتامبر نسبت می‌دهد که فراتر از انتظارات بود.

نرخ فروش آیفون 14 پرو

آیفون

نرخ فروش، مقدار موجودی فروخته شده در یک بازه زمانی معین را نسبت به مقدار موجودی دریافتی در همان دوره اندازه‌گیری می‌کند. در واقع، تخمین می‌زند که یک شرکت با چه سرعتی می‌تواند موجودی خود را بفروشد و درآمد دریافت کند.

گفته می‌شود که نرخ فروش آیفون‌ها در ماه سپتامبر 3 درصد بیشتر از سال گذشته بوده، در حالی که نرخ فروش مدل‌های پرو 50 درصد بیشتر از مدل‌های پرو آیفون 13 در سال 2021 بوده است. عرضه زودهنگام سری آیفون 14 احتمالا به این امر کمک کرده، هرچند که تقاضا نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

طبق داده‌های UBS، زمان انتظار در چین نیز افزایش یافته است. این میزان برای آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس به حدود 24 روز رسیده، که البته در سال 2021 برای آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس، 39 روز بوده است.

وگت معتقد است که شیوع دوباره ویروس کرونا در چین که کارخانه اصلی آیفون فاکسکان را تحت تاثیر قرار داده، می‌تواند باعث کاهش واحدهای آیفون فروخته شده در سه ماهه منتهی به دسامبر شود. او فروش 86 میلیون دستگاه در آن دوره را پیش‌بینی کرده که البته ممکن است ارقام اصلی کمتر باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی