ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک آبی توییتر
تکنولوژی

توییتر ظاهراً عرضه تیک آبی با سرویس بلو را تا بعد از انتخابات آمریکا به تعویق می‌اندازد

نیویورک تایمز می‌گوید این شرکت تصمیم گرفته که تا پس از پایان انتخابات مجلس آمریکا، راه‌اندازی نسخه جدید تیک آبی را به تعویق بیندازد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

بر اساس گزارشی تازه، سرویس توییتر بلو که قیمت آن حالا به موجب ارائه تیک آبی به 8 دلار رسیده است، قرار نیست تا پیش از پایان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس آمریکا در دسترس کاربران قرار بگیرد. از این رو، احتمالاً عرضه این سرویس به بعد از 18 آبان موکول می‌شود.

به گزارش نیویورک تایمز، توییتر احتمالاً راه‌اندازی سرویس جدید توییتر بلو را تا پایان انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده به تعویق می‌اندازد. مطابق یادداشت‌های داخلی شرکت که توسط این خبرگزاری بررسی شده، یکی از مدیران این پروژه اعلام کرده است که راه‌اندازی نسخه جدید این سرویس به بعد از 9 نوامبر موکول خواهد شد.

«ایلان ماسک»، مالک جدید توییتر چند روز پیش اعلام کرد که سرویس توییتر بلو با قیمت جدید 7.99 دلار به کاربران تیک آبی می‌دهد و البته قابلیت‌هایی مثل اولویت در جستجوها و منشن‌ها و نمایش تبلیغات کمتر را به همراه خواهد داشت. بر این اساس، حالا هر کسی می‌تواند با پرداخت پول، تیک آبی بگیرد و همین مسأله نگرانی‌هایی را درباره جعل هویت افراد مهم به وجود آورده است.

تیک آبی جدید توییتر می‌تواند مشکل‌ساز باشد

با توجه به اینکه آمریکا در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای خود قرار دارد، عده‌ای نگران بودند که افراد از طریق توییتر بلو با دریافت تیک آبی، خود را به‌جای سیاستمداران و روزنامه‌ها جا بزنند و موجب نشر اطلاعات نادرست شوند. تا پیش از این، تیک آبی فقط به چهره‌های شناخته‌شده داده می‌شد و افراد می‌بایست برای دریافت این تیک هویت خود را تأیید می‌کردند. طبق قوانین این شرکت، حساب‌های پارودی یا غیررسمی نمی‌توانستند تیک آبی بگیرند.

با این حال، مشخص نیست که طبق برنامه جدید ماسک، چگونه قرار است جلوی این مشکل گرفته شود. یکی از راه‌کارهای احتمالی می‌تواند برچسبی تحت عنوان Official Account یا «حساب رسمی» باشد که قبلاً توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام «نیما اوجی» در کدهای این برنامه دیده شده بود.

پیش‌تر گزارش شده بود که ایلان ماسک در نظر داشته است تا سرویس جدید بلو را تا تاریخ 7 نوامبر راه‌اندازی کند و به کارمندان این شرکت گفته بود که اگر این اتفاق نیفتد، آن‌ها اخراج خواهند شد. این شبکه اجتماعی دیروز اپ iOS خود را هم به‌روز کرد که اشاره به این سرویس در آن دیده می‌شد. با این وجود، به نظر می‌رسد که هنوز باید چند روز دیگر تا دسترسی عمومی به این نسخه از سرویس بلو صبر کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی