ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین
تکنولوژی

وزارت دادگستری آمریکا 3.36 میلیارد دلار بیت‌کوین را توقیف کرد

وزارت دادگستری آمریکا بیش از ۳.۳۶ میلیارد دلار بیت کوین هکر وب‌سایت سیلک رود را توقیف کرد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

هکری حدود 10 سال قبل با هک‌کردن وب‌سایت سیلک رود (Silk Road)، بیش از 50 هزار بیت‌کوین را به سرقت برد. حالا وزارت دادگستری آمریکا از توقیف بیش از 3.36 میلیارد دلار بیت‌کوین این هکر خبر می‌دهد.

این رقم بیشترین میزان کریپتو توقیف‌شده توسط وزارت دادگستری آمریکا در زمان خودش بود. حالا با توجه به کاهش ارزش بیت‌کوین، به رتبه دوم سقوط کرده است.

بیت کوین

توقیف ۳.۳۶ میلیارد دلار بیت کوین توسط وزارت دادگستری آمریکا

دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک می‌گوید «جیمز ژونگ از گینزویل» در تاریخ 4 نوامبر سال جاری میلادی، اعتراف کرده که در تاریخ 4 نوامبر سال جاری میلادی در سپتامبر ۲۰۱۲، رقمی در حدود ۵۰ هزار بیتکوین از وب‌سایت مربوطه به سرقت برده است. ارتکاب چنین جرمی حداکثر ۲۰ سال زندان برای وی به دنبال خواهد داشت.

مجریان قانون 50,676.17851897 بیت‌کوین را که در آن زمان بیش از 3.36 میلیارد دلار ارزش داشته است، از خانه ژونگ توقیف کرده‌اند. مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند این هکر، بیت‌کوین‌ها را در گاوصندوق موجود در زیرزمین خانه‌اش و زیر انبوهی از پتوها پ‍نهان کرده بود.

مجریان قانون همچنین 661,900 دلار پول نقد، 25 کوین Casascius بیت‌کوین (به ارزش حدود 174 بیت کوین)، 11.116 بیتکوین دیگر و تعداد انگشت‌شماری شمش نقره و طلا نیز در محل سکونت وی پیدا کرده‌اند.

«دامیان ویلیامز»، دادستان ایالات متحده اعلام کرد وی در حدود 10 سال محل اختفای بیت‌کوین‌ها را به هیچ‌کس اعلام نکرده بوده است.

وب‌سایت سیلک رود در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد و به دلیل فعالیت‌های پولشویی و معامله داروهای غیرقانونی با بیت‌کوین مشهور شد. حدود دو سال بعد از راه‌اندازی این وب‌سایت، دولت آمریکا سیلک رود را تعطیل کرد و در سال ۲۰۱۵ مؤسس آن به عنوان مجرم به حبس ابد محکوم شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی