ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

نسخه دیگری از آنتونوف Mriya، بزرگ‌ترین هواپیمای جهان در اوکراین ساخته می‌شود

اوکراین می‌خواهد پس از پایان جنگ روسیه نسخه دیگری از آنتونوف An-225 Mriya را که در جریان این جنگ نابود شده، بسازد.

جنگ روسیه و اوکراین به بسیاری از ساختمان‌ها و سازه‌ها آسیب زده و البته بزرگ‌ترین هواپیمای جهان یعنی آنتونوف An-225 Mriya ساخت اوکراین را از بین برده است. حالا شرکت آنتونوف اعلام کرده که طراحی نسل دوم این هواپیمای باربری آغاز شده است.

شرکت دولتی آنتونوف اوکراین در بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که کار تولید دومین An-225 موسوم به «مریا» را شروع کرده و هزینه این پروژه حداقل 500 میلیون دلار خواهد بود. البته این شرکت می‌گوید این رقم ممکن است در ادامه افزایش یابد؛ زیرا آن‌ها هنوز در مراحل ابتدایی کار قرار دارند و اطلاعات بیشتر در این‌باره پس از پایان جنگ روسیه اعلام خواهد شد.

قطعات آنتونوف Mriya فعلی به نسخه بعدی منتقل می‌شود

هنوز مشخص نیست که بودجه ساخت این هواپیما از کجا تأمین می‌شود، اما پیش‌تر گفته شده بود که ویرجین ایرویز متعلق به «ریچارد برنسون» بودجه آن را تأمین می‌کند. شرکت Ukroboronprom که والد آنتونوف است، ابتدا تخمین زده بود که تعمیر مریا بیش از پنج سال زمان و 3 میلیارد دلار بودجه لازم داشته باشد. در ادامه بررسی‌های پیشرفته‌تر نشان داد که حدود 30 درصد از قطعات این هواپیما برای ساخت نسخه جدید آن قابل استفاده است.

«دمیترو کولبا»، وزیر امور خارجه اوکراین هم در توییتی با اشتراک گذاشتن تصویر بالا نوشت: «این بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا، AN-225 «مریا» (یا «رویا» در اوکراینی) بود. شاید روسیه مریای ما را نابود کرده باشد، اما هرگز نمی‌تواند رؤیای ما در تبدیل‌شدن به یک کشور قدرتمند، آزاد و دموکراتیک اروپایی را از بین ببرد. ما پیروز خواهیم شد!»

آنتونوف مریا که طول بال‌های آن به 88 متر می‌رسید، اولین بار در تاریخ 21 دسامبر 1988 پرواز کرد. حداکثر وزن این هواپیما در زمان پرواز می‌توانست 640 تن باشد. این هواپیما در زمان خود بلندترین طول بال را داشت، اما حالا هواپیمای Roc با طول بال 117 متری عملاً بزرگ‌ترین هواپیمای جهان از نظر طول بال است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی