ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل ابزار به اشتراک گذاری فایل که بین معترضان چینی استفاده می‌شد را محدود کرد

اپل با تغییری کوچک در iOS 16.1.1، امکان ارسال فایل از طریق ایردراپ را در چین محدود کرده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

در پی استفاده برخی کاربران از ابزار ایردراپ اپل برای اشتراک‌گذاری اطلاعات علیه دولت چین به‌صورت ناشناس، کوپرتینویی‌ها عملکرد این قابلیت را در این کشور محدود کردند. در پی تغییر اعمال‌شده از سوی اپل، مدت زمانی که کاربران می‌توانند فایل‌ها را از طریق ایردراپ به افرادی که در لیست مخاطبین آن‌ها نیستند، بفرستند، کاهش می‌یابد. این محدودیت ظاهراً به‌صورت جهانی هم عرضه می‌شود.

این تغییر که اولین‌بار توسط بلومبرگ گزارش شد، به‌عنوان بخشی از آپدیت iOS 16.1.1 در اختیار کاربران قرار گرفته. ویژگی ایردراپ به کاربران اجازه می‌دهد که فایل‌ها را با مخاطبین یا هر فرد دیگری به اشتراک بگذارند و دو گزینه در اختیارتان قرار می‌دهد.

یکی از این گزینه‌ها «Contacts» یا مخاطبین و دیگری «Everyone» یا همه است که گزینه دوم در چین تغییر کرده. در چین حالا به‌جای این گزینه، عبارت «Everyone for 10 Minutes» به چشم می‌خورد، یعنی تنها برای 10 دقیقه این ویژگی فعال می‌ماند و پس از این زمان به گزینه اول تغییر می‌کند.

ایردراپ اپل

تغییر ایردراپ به بازار جهانی می‌رسد

در هفته‌های اخیر معترضان در چین از ایردراپ برای پخش اطلاعات علیه دولت این کشور استفاده می‌کردند، اما حالا با تغییر جدید، این روند مختل می‌شود. در حقیقت معترضان نمی‌توانند به راحتی گذشته فایل‌ها یا تصاویر را در شلوغی و میان افراد زیادی پخش کنند.

در حال حاضر اپل واکنشی نسبت به گزارش‌ها نشان نداده، اما طبق ادعای بلومبرگ، این ویژگی در‌نهایت برای تمام کاربران در جهان منتشر می‌شود. در هر صورت اعمال این تغییر می‌تواند برای برخی کاربران خوشایند نباشد، مخصوصاً که ظاهراً اپل بخاطر دولت چین دست به این تغییر زده است.

رابطه اپل با چین پیچیده است و در سال‌های اخیر کوپرتینویی‌ها چندین بار مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. در حالی که اپل در بازار جهانی مدعی احترام به حریم خصوصی کاربران است، ظاهراً چنین ارزش‌هایی در چین چندان وجود ندارند و کوپرتینویی‌ها حاضرند برای حفظ یکی از بزرگ‌ترین بازارهای خود، با دولت چین همکاری کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی