ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات آمازون
تکنولوژی

آمازون از ربات جدیدی با قابلیت تشخیص اشیا به کمک هوش مصنوعی پرده برداشت [تماشا کنید]

آمازون از ربات جدیدی به نام «Sparrow» رونمایی کرده که در انبارهای این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. Sparrow اولین ربات مخصوص انبار آمازون است که می‌تواند محصولات را به طور جداگانه تشخیص دهد و ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

آمازون از ربات جدیدی به نام «Sparrow» رونمایی کرده که در انبارهای این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. Sparrow اولین ربات مخصوص انبار آمازون است که می‌تواند محصولات را به‌طور جداگانه تشخیص دهد، انتخاب و جابه‌جا کند.

به گفته آمازون، این بازوی رباتیک جدید می‌تواند به کمک هوش مصنوعی و بینایی رایانه‌ای میلیون‌ها آیتم را شناسایی و جابه‌جا کند و کارهای تکراری را که توسط نیروهای انسانی انجام می‌شوند، کاهش دهد.

ربات آمازون می‌تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد

اگرچه آمازون به‌طور دقیق نگفته چگونه می‌خواهد از این ربات جدید استفاده کند، اما با توجه به عملکردش، کاربردهای متنوعی برای آن در انبارهای آمازون می‌تواند وجود دارد. به گفته «خاویر ون چاو»، سخنگوی آمازون در تحقیقات کنونی از Sparrow برای جمع‌آوری موجودی انبار استفاده می‌شود:

«در مرحله تحقیق و توسعه کنونی، ما با Sparrow در زمینه جمع‌آوری موجودی انبار پیش از بسته‌بندی برای مشتریان کار می‌کنیم. با این حال، کاربردهای احتمالی این ربات در عملیات‌های ما بسیار گسترده‌تر است.»

در حال حاضر ربات جدید آمازون مراحل تحقیق و توسعه را پشت سر می‌گذارد و این کمپانی به‌طور فعالانه آن را در عملیات‌هایش آزمایش می‌کند. بنابراین ربات جدید به‌صورت عمده در انبارها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در حقیقت آمازون پیش از این کار باید اقدامات زیادی انجام داده و عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دهد.

در حالی آمازون روی ربات‌ها برای انبارهایش تمرکز کرده که گزارش‌های زیادی درباره ناامن‌بودن انبارها برای کارگران منتشر شده است. علاوه بر این، در گذشته اسناد محرمانه‌ای به اینترنت راه پیدا کرده بود که از ضرر سالانه 8 میلیارد دلاری آمازون در پی خروج نیروها حکایت داشت.

با وجود تمام این موارد، آمازون می‌گوید ربات‌ها جایگزین انسان‌ها نمی‌شوند و اگر این کمپانی در چنین مسیری قدم بردارد، احتمالاً دیگر نمی‌تواند به فعالیت ادامه دهد. بنابراین ظاهراً آمازون می‌خواهد در انبارهایش هم از ربات‌ها و هم از نیروی انسانی استفاده کند و بیشتر کارهای تکراری و ساده را به ربات‌ها بدهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی