ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

مارک زاکربرگ: من متفکرانه‌تر از ایلان ماسک پرسنل متا را اخراج کردم

مارک زاکربرگ می‌گوید او در تعدیل نیروی گسترده متا بسیار فکرشده‌تر از همتایش در شبکه اجتماعی توییتر عمل کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

متا چند روز پیش تأیید کرد که 11 هزار نفر از نیروهای خود را در بزرگ‌ترین تعدیل نیروی 18 سال فعالیت این شرکت اخراج می‌کند. این غول شبکه‌های اجتماعی همچنین با برگزاری جلسه‌ای سعی کرد تا به سؤالات کارمندان خود پاسخ دهد. مارک زاکربرگ در بخشی از این جلسه، تعدیل نیرو در متا را با توییتر ایلان ماسک مقایسه کرد.

مارک زاکربرگ به دنبال هفته فاجعه‌بار نیروهای متا، جلسه‌ای برگزار کرد تا شاید بتواند به سؤالات کارمندان خود جواب دهد. او مدعی شد که آن‌ها حداقل به اندازه ایلان ماسک در این زمینه بد عمل نکرده‌اند. توییتر در ایمیلی که حتی در انتهای آن امضای ماسک وجود نداشت، حدود 3700 نفر از نیروهای خود را اخراج کرد. اما زاکربرگ یادداشتی به همراه امضای خود را برای 11 هزار نفر فرستاد و مسئولیت استخدام بیش از حد در دوران همه‌گیری را برعهده گرفت.

مدیرعامل متا گفت شرکت‌ها با مقوله تعدیل نیرو به شیوه‌های مختلفی برخورد می‌کنند و ضروری است که در این زمینه فکر‌شده عمل کرد. زاکربرگ می‌گوید ماسک به تازگی توییتر را خریده و روشن است که فرصت کافی نداشته تا مثل متا فکر‌شده در این زمینه برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کند.

مارک زاکربرگ معتقد است هرج و مرج زمانی به وجود می‌آید که به اندازه کافی درباره تعدیل نیرو فکر نمی‌کنید. با این حال، او پذیرفت که حتی با وجود تصمیم‌گیری فکر‌شده، همچنان ممکن است خیلی از سؤال‌ها بدون پاسخ مناسب باقی بمانند. این گفته از سوی یکی از شرکت‌کنندگان این جلسه منتشر شده است که نخواسته هویتش فاش شود.

مارک زاکربرگ احتمال تعدیل نیروهای بعدی را رد نکرد

در ادامه این جلسه، یکی از کارمندان پرسید که آیا بقیه نیروها هم باید منتظر موج‌های بعدی تعدیل نیرو باشند یا خیر؟ زاکربرگ در پاسخ گفت که اگرچه این شرکت در هفته‌های آینده هیچ برنامه دیگری برای اخراج کارمندان ندارد، اما او نمی‌تواند قولی در‌این‌باره بدهد.

متا یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری است که در ماه‌های اخیر دست به تعدیل نیرو زده است. پیش‌تر Snap، لیفت، Stripe و OpenDoor هم بخشی از نیروهای خود را اخراج کرده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی