ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
کسب و کار

ایلان ماسک احتمالا نزدیک به 50 درصد نیروهای توییتر را اخراج کرده است

اگرچه در گزارش‌ها گفته می‌شود که توییتر نیمی از نیروهای خود را اخراج کرده، اما کنترل محتوا در آستانه انتخابات آمریکا بدون مشکل انجام می‌شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

طبق گزارش‌ها، ظاهرا ایلان ماسک نیمی از 7500 کارمند توییتر را اخراج کرده و به گفته مدیر بخش ایمنی و صحت محتواها، تعدیل نیرو در بخش آن‌ها 15 درصد بوده اما این اتفاق تاثیری بر شیوه مدیریت پست‌ها به‌خصوص در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس آمریکا نخواهد داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری ورج که مدعی اخراج 50 درصد نیروهای توییتر شده، واحدهایی که بیشترین ضربه را از این تعدیل نیرو دریافت کرده‌اند به ترتیب واحد اعتماد و ایمنی، سیاست‌گذاری، ارتباطات، سرپرستی توییت‌ها، اخلاق، هوش مصنوعی، علم داده، تحقیقات، یادگیری ماشینی، خیر اجتماعی، دسترس‌پذیری و حتی تیم‌های مهندسی هستند.

افزون بر این، چند مدیر دیگر از جمله «آرناد وبر»، معاون مهندسی محصولات مصرفی و «تونی هیلی»، مدیر ارشد نظارت بر محصولات توییتر هم از این شرکت اخراج شده‌اند. با توجه به تصمیم ایلان ماسک برای کاهش هزینه‌های این شبکه اجتماعی در بخش‌هایی مثل میزبانی ابری، کارمندان باقی مانده انتظار دارند که این پلتفرم در چند وقت آینده در حفظ زیرساخت‌های حیاتی خود شرایط سختی را پیش رو داشته باشد.

تعدیل نیروی 15 درصدی در تیم ایمنی محتواهای توییتر

در این میان اما کارشناسان بیش از هر چیز نگران کنترل محتواهای نادرست در این شبکه اجتماعی هستند و از تعدیل نیرو در تیم اعتماد و ایمنی توییتر گلایه داشته‌اند. با این حال، «یول رات»، مدیر بخش مربوطه در این شرکت می‌گوید تیم آن‌ها تقریبا 15 درصد از نیروهای خود را از دست داده و نیروهای اصلی ناظر بر محتواها کمترین آسیب را دریافت کرده‌اند.

رات می‌گوید نرخ روزانه مدیریت محتوا ثابت باقی مانده است. با این حال، ماسک مدعی شده که سطح محتواهای نفرت‌آمیز در طول هفته گذشته حتی از سطح معیارهای قبلی هم پایین‌تر آمده است. منتها، در شرایطی که آمریکا به انتخابات میان‌دوره مجلس خود نزدیک می‌شود، رات تاکید کرده که اولویت اول آن‌ها کنترل محتواهاست.

بعضی از کارمندان اخراجی با ادعای نقض قانون تعدیل نیرو و اعلان بازآموزی (WARN) از توییتر شکایت کرده‌اند. این قانون از شرکت‌ها می‌خواهد که حداقل 60 روز قبل از تعدیل نیروهای گسترده، این اتفاق را به اطلاع کارمندان برسانند. ایلان ماسک تغییرات گسترده‌ای را برای توییتر در نظر گرفته که برخی از آن‌ها مثل به‌روزرسانی سرویس توییتر بلو همین حالا اجرایی شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی