ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

آمازون ظاهراً شروع به تعدیل نیرو کرده است؛ اخراج کارکنان بخش الکسا و بازی‌های ابری

برخی کارمندان آمازون با انتشار پستی در لینکدین، از اخراج خود خبر داده‌اند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

دیروز نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده بود که آمازون می‌خواهد 10 هزار نیرو را اخراج کند. حالا ظاهراً با شروع اخراج کارکنان، این موضوع رنگ واقعیت به خودش گرفته و نیروها در چندین بخش مختلف به‌ویژه الکسا و بازی‌های ابری، Luna از کار بیکار می‌شوند.

به گزارش CNBC و براساس پست‌های کارمندان آمازون در لینکدین، ظاهراً بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی دنیا به کارکنان در چندین بخش اطلاع داده است که اخراج شده‌اند. با این وجود، هنوز آمازون به‌طور رسمی چنین موضوعی را تأیید نکرده است.

تعدیل نیرو در آمازون بعد از توییتر و متا

نیویورک تایمز در گزارش خود از احتمال اخراج 10 هزار کارمند خبر داده بود که انتظار داریم چنین موضوعی به واقعیت تبدیل شود. در حقیقت با توجه به شرایط اقتصادی دنیا و تعدیل نیروی گسترده در توییتر و متا، اخراج کارکنان آمازون منطقی به نظر می‌‌رسد.

در هفته‌های اخیر، این کمپانی شروع به اخراج برخی کارمندان پیمانی‌اش کرده و ظاهراً به تعدادی از آن‌ها گفته که قراردادشان را تمدید نخواهد کرد. در حقیقت تمام این اقدامات در راستای برنامه‌های مدیرعامل آمازون، «اندی جسی» مبنی بر کاهش هزینه‌ها قرار می‌گیرد. این شرکت در گذشته گفته بود که استخدام نیروهای شرکت و همچنین برخی پروژه‌های تجربی را متوقف می‌کند.

افزایش سطح آلاینده‌های شرکت آمازون

با وجود تمام این گفته‌ها، تا به امروز آمازون دست به تعدیل نیروی گسترده نزده و کارکنانی که واحدشان بسته شده است، به واحدهای دیگری منتقل شده‌اند. اما حالا به نظر می‌رسد آمازون چاره دیگری ندارد و باید بخشی از کارکنانش را اخراج کند.

طبق تخمین‌ها، 10 هزار نفر تنها 1 درصد کل نیروهای آمازون را شامل می‌شوند، با این حال همچنان افراد زیادی از کار، بیکار خواهند شد. البته همچنان باید منتظر تأیید رسمی آمازون برای تعدیل نیرو باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی