ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رئیس جمهور: به دلیل ایجاد ناامنی دشمن در فضای مجازی، باید پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند

در حالی رئیسی ایجاد ناامنی در فضای مجازی را دلیل حمایت از پلتفرم‌های داخلی دانست که بخش خصوصی بیشترین آسیب را از فیلترینگ دیده.

«ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت حمایت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال اعلام کرد حال که دشمن با استفاده از فضای مجازی ایجاد ناامنی می‌کند، باید پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند. به گفته رئیسی مسئولان باید با در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب‌و‌کار دیجیتال فراهم آورند.

ابراهیم رئیسی امروز (چهارشنبه 25 آبان‌ماه) در جلسه هیئت دولت با تأکید دوباره بر حمایت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال گفت: «حال که دشمن با استفاده از بستر فضای مجازی در صدد ایجاد و گسترش ناامنی در کشور است، مسئولان مربوطه با تقویت پلتفرم‌های داخلی و تسهیل شرایط استفاده از آنها و حتی در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب و کار دیجیتال فراهم کنند.»

رئیسی یک‌بار دیگر بر ضرورت حفظ امنیت به‌عنوان بستر تداوم همه فعالیت‌های جامعه تأکید کرد و گفت: «شنیدن و ترتیب اثر دادن به خواسته‌های قانونی وظیفه همه ماست، اما همه ما به همین اندازه در زمینه حفاظت از امنیت و آرامش جامعه مسئولیم.»

فیلترینگ پلی استور گوگل

حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی

عصر روز سه‌شنبه 24 آبان هم که جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهور برگزار شد، بر لزوم حمایت‌های بیشتر از پلتفرم‌های داخلی تأکید شد.

بر‌اساس گزارش ارائه‌شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی در این جلسه، در حوزه اقتصاد دیجیتال، حضور کسب‌و‌کارها بر 10 پلتفرم داخلی افزایش داشته و بیش از 60 درصد از کسب‌و‌کارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کرده‌اند. این توضیحات از نشست شورای عالی فضای مجازی در حالی بیان شده که دبیر نصر تهران 21 آبان اعلام کرد فیلترینگ، فروش شرکت‌ها را 50 درصد کاهش داده است.

بر‌اساس گزارشی که از جلسه شورای عالی فضای مجازی در روز گذشته منتشر شده، میزان تحویل بسته‌های پستی نسبت به شهریور‌ماه نیز افزایش قابل توجهی داشته است. شورای عالی فضای مجازی بر این باور است که این موضوع نشان از رونق اقتصاد دیجیتال در حوزه کسب‌و‌کارهای خرد در فضای مجازی دارد.

نگاهی به روند طرح پرسش مجلس از وزیر ارتباطات و جلسه شورای عالی فضای مجازی در روز 24 آبان‌ماه و همچنین اظهار نظرهای رئیس جمهور بر جریان فعالیت دشمن در فضای مجازی پاسخی ضمنی به این پرسش می‌دهد که چرا در روزهای اخیر درباره روند رفع فیلتر اظهار نظری نشده است.

نکته جالب توجه در اظهارات وزیر ارتباطات و رئیس جمهور در دو روز گذشته، حمایت از پلتفرم‌های داخلی و تلاش برای تقویت و توسعه آنهاست. این در حالی است که بخش خصوصی در دو‌ماه گذشته همراه با اختلال اینترنت و فیلترینگ نسبت به این موضوع واکنش داشته و خواستار توقف فیلترینگ و دسترسی به اینترنت آزاد برای جلوگیری از مهاجرت به کشورهای همسایه و جلوگیری از آسیب اقتصادی بیشتر به کسب و کارها بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Xperia_Sola
    Xperia_Sola | ۲۵ آبان ۱۴۰۱

    خوب به سلامتی رای رییس جمهور و وزارت عدم ارتباطات در مورد فیلترینگ روشن شد پس فیلترینگ ادامه داره و تشدید می شه

مطالب پیشنهادی