ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک دونالد ترامپ توییتر
تکنولوژی

ایلان ماسک هم‌زمان با برگزاری نظرسنجی درباره ترامپ، برخی حساب‌های مسدود‌شده توییتر را برگرداند

«جردن پیترسون» نویسنده، «کتی گریفین» کمدین و نشریه طنز آمیز The Babylon Bee حساب‌های بازیابی شده توسط ماسک هستند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۱

ایلان ماسک هما‌ن‌طور که قبلاً نیز گفته بود، شروع به بازیابی برخی حساب‌های توییتر کرده که مشمول ممنوعیت مادام‌العمر بوده‌اند. اولین اکانت‌هایی که تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته‌اند، به «جردن پیترسون» نویسنده، «کتی گریفین» کمدین و نشریه طنز‌آمیز The Babylon Bee تعلق دارند. علاوه بر این، ماسک نظر کاربران را درباره بازگشت حساب «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده جویا شده است.

به گفته ماسک، این اقدام به‌عنوان بخشی از برنامه «جمعه‌های آزادی» انجام شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که این امر با تعهد قبلی ماسک برای تشکیل یک شورای اعتدال قبل از لغو ممنوعیت‌ها یا اتخاذ تصمیمات محتوایی مهم، تناقض دارد. این شورا قرار بود اطمینان حاصل کند که سیاست‌های توییتر طیف وسیعی از دیدگاه‌ها را منعکس می‌کند.

توییتر
جردن پیترسون و کتی گریفین

حساب نشریه The Babylon Bee و پیترسون در اوایل سال جاری به دلیل نقض قوانین توییتر مبنی بر انتشار سخنان نفرت‌انگیز، مسدود شده بود. حساب گریفین نیز چند هفته قبل به دلیل جعل هویت ایلان ماسک مسدود شده بود. در آن زمان، ماسک گفته بود که گریفین در صورت پرداخت هزینه 8 دلاری توییتر بلو، اجازه بازگشت به پلتفرم را خواهد داشت.

نظرسنجی ایلان ماسک درباره بازگرداندن حساب ترامپ

نظرسنجی توییتر

با این حال، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که در آینده نیز حساب افراد دیگری از جمله ترامپ بازیابی خواهد شد یا خیر. هرچند ماسک در توییت اولیه خود گفته بود که هنوز تصمیم‌گیری در این زمینه انجام نشده است، اما پس از آن با ایجاد یک نظرسنجی از کاربران خواست تا درباره بازگرداندن حساب رئیس‌جمهور سابق نظر دهند. در هنگام نوشتن این خبر، بیش از 8 میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و 52.6 درصد به بازگشت حساب او رأی مثبت داده‌اند.

هرچند ترامپ پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک به او تبریک گفت و ابراز خوشحالی کرد، اما گفت که قصد بازگشت دوباره به این پلتفرم را ندارد. با این وجود، ثروتمندترین فرد جهان در اوایل سال جاری گفته بود که مسدودیت اکانت دونالد ترامپ در توییتر را لغو خواهد کرد.

توییتر پس از تصاحب توسط ماسک، روزهای پر‌فراز‌و‌نشیبی را پشت سر گذاشته است. پس از آشفتگی‌های به وجود آمده توسط اشتراک 8 دلاری توییتر بلو که شامل تیک آبی نیز می‌شود، اخیراً برخی کارمندان قدیمی این شبکه اجتماعی هشدار داده بودند که توییتر تا چند هفته دیگر بیشتر دوام نمی‌آورد و کارشناسان به کاربران گفته بودند که توییت‌های مهم خود را آرشیو کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی