ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

درخواست سناتورهای آمریکا از FTC: مدیریت ایلان ماسک بر توییتر را بررسی کنید

دموکرات‌های مجلس سنا در نامه‌ای از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا خواسته‌اند تا شیوه مدیریت ایلان ماسک بر توییتر را تحت نظر قرار دهند.

گروهی از سناتورهای دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) خواسته‌اند تا شیوه مدیریت حریم خصوصی و امنیت کاربران توییتر توسط ایلان ماسک را بررسی کند. آن‌ها در نامه‌ای به رئیس این کمیسیون، عرضه نامناسب سرویس جدید بلو و خروج مدیران ارشد شرکت را نگران‌کننده خوانده‌اند.

نامه‌ای که توسط هفت سناتور آمریکایی از جمله «الیزابت وارن»، «دیان فاینشتاین» و «ریچارد بلومنتال» امضا شده، دنباله‌روی هشداری است که یک وکیل به توییتر داده و گفته بود که ایلان ماسک می‌تواند این شرکت را در معرض خطر میلیاردها دلار جریمه از سوی FTC قرار دهد.

توییتر با FTC آمریکا توافق مهمی داشته است

در این نامه آمده است: «ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر در هفته‌های اخیر گام‌های نگران‌کننده‌ای برداشته که ایمنی و یکپارچگی این پلتفرم را تهدید کرده است.» سناتورها می‌گویند اقدامات او ممکن است تا همین حالا موجب نقض توافق سال 2011 این شرکت با FTC شده باشد. طبق این توافق، توییتر موظف است قابلیت‌های جدید پلتفرم خود را از منظر مشکلات حریم خصوصی بررسی کرده و به‌طور مرتب گزارش‌هایی را به FTC بفرستد.

توییتر

سناتورهای آمریکا در این نامه از کمیسیون تجارت فدرال خواسته‌اند تا اقدامات ماسک و سایر مدیران این شرکت را بررسی کند: «از کمیسیون می‌خواهیم که موشکافانه توافق خود با توییتر را بررسی کند و در صورت نقض توافق یا انجام اعمال غیرمنصفانه یا فریبنده، اقدامات اجرایی مناسب مثل جریمه‌های مدنی و مسئولیت‌های قانونی را در جایگاه صحیح خود متوجه مدیران توییتر سازد.»

هنوز مشخص نیست که کمیسیون تجارت فدرال قصد دارد تحقیقاتی را در مورد توییتر شروع کند یا خیر، اما سخنگوی FTC هفته گذشته ضمن ابراز نگرانی درباره اتفاقات توییتر گفته بود که رخدادهای این شرکت تحت‌نظر گرفته شده است.

در چند روز اخیر صدها کارمند توییتر ضمن اعلام مخالفت با سیاست‌های جدید ایلان ماسک مدعی شده‌اند که نمی‌خواهند همراه او وارد نسل جدید این شبکه اجتماعی موسوم به توییتر 2.0 شوند و به همین منظور استعفای خود را تقدیم مدیران کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی