ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متاورس
تکنولوژی

انتشار لیست شرکت‌هایی که بیشترین حق اختراع را برای متاورس دارند؛ ال‌جی در صدر

رتبه‌بندی انجام شده موسسه Cyber ​​Creative Institute نشان می‌دهد، ال‌جی بیشترین درخواست ثبت پتنت را به نام خود رقم زده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

رتبه‌بندی انجام‌شده توسط مؤسسه Cyber ​​Creative Institute نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۶ تاکنون، ال‌جی بیشترین درخواست ثبت پتنت در دنیای متاورس را به نام خود رقم زده است. داده‌های آماری این مؤسسه تأیید می‌کند که سامسونگ در جایگاه دوم و متا در رتبه سوم این رتبه‌بندی قرار دارند.

پیش‌بینی IDC نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۶، ارزش بازار جهانی متاورس به ۷۴.۷ میلیارد دلار می‌رسد که از افزایش چهار برابری ارزش بازار آن طی چهار سال آینده خبر می‌دهد. گفتنی است سخت‌افزارهای تخصصی، از جمله هدست‌های سه‌بعدی در این صنعت نقش کلیدی را در رشد متاورس برعهده خواهند داشت.

۱۰ شرکت بزرگ فناوری با بیشترین ثبت اختراع در متاورس

برخی برندهای مطرح بازار طی سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به متاورس نشان داده‌اند. شرکت‌های کره جنوبی و چینی تاکنون پتنت‌های مختلف سخت‌افزاری برای متاورس به ثبت رسانده‌اند. داده‌های آماری نشان می‌دهد که شرکت‌ «ال‌جی» بیشترین پتنت متاورس را ثبت کرده‌ است.

ال‌جی در سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۵ در رتبه دهم از نظر تعداد پتنت‌های ثبت‌شده در متاورس قرار داشت. در سال ۲۰۲۲ این شرکت توانست به رتبه اول این طبقه‌بندی صعود کند و سامسونگ الکترونیکس در رتبه دوم این رتبه‌بندی قرار گرفت. این شرکت به‌سرعت در بخش‌ تولید محصولاتی مانند هدست‌ رشد مناسبی داشت. متا از نظر تعداد ثبت اختراع در رتبه سوم قرار دارد. این شرکت فهرستی از محصولات متاورسی را در برنامه توسعه خود دارد.

شرکت هواوی که پیش‌تر در بین ۲۰ شرکت مطرح در این رتبه‌بندی قرار نداشت، اکنون به رتبه چهارم جدول شرکت‌ها با بیشترین ثبت پتنت، صعود کرده است. این برند چینی دارای تعداد زیادی پتنت مربوط به پردازش تصویر و نمایشگر است. در جایگاه پنجم، مایکروسافت قرار دارد. این در حالی است که اینتل و اپل جزو شش شرکت آمریکایی هستند که در بین ۱۰ شرکت برتر این طبقه‌بندی قرار دارند. گفتنی است ByteDance، شرکت مادر تیک تاک نیز در این حوزه وارد شده است.

 سونی تنها شرکت ژاپنی است که در فهرست ۱۰ شرکت با بیشترین ثبت پتنت متاورس جای گرفته و در جایگاه ششم این طبقه‌بندی ایستاده است. در مجموع، ۲۰ شرکت مطرح دنیا در مجموع ۷۷۶۰ پتنت متاورسی ارائه کرده‌اند. از این تعداد، ۵۷ درصد پتنت‌ها مربوط به ایالات متحده، ۹ درصد مربوط به کره جنوبی و ۱۲ درصد مربوط به چین و درنهایت ۹ درصد مربوط به ژاپن است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی