ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

فروشگاه اینترنتی پلازیو به فعالیت خود پایان می‌دهد

پلازیو با توجه به شرایط موجود، افق روشنی برای ادامه فعالیت در عرصه تجارت الکترونیک نمی‌بیند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۴۰

فروشگاه اینترنتی «پلازیو» اعلام کرد بنا به دلایلی از جمله محدودیت‌های اینترنتی و بسته‌بودن راه‌های جذب سرمایه‌گذاری به فعالیت خود پایان می‌دهد و با ۱۰۰ نفر از پرسنل خود خداحافظی می‌کند.

فروشگاه اینترنتی «پلازیو» جدیدترین کسب‌وکاری است که شرایط موجود موجب تعطیلی آن می‌شود. این مجموعه با انتشار رشته توییتی از پایان فعالیت خود، با وجود تلاش برای بقا و ماندگاری خبر داد:

«هر کسب‌وکاری برای بقا و ماندگاری می‌کوشد. فروشگاه پلازیو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همواره برای بقا و ماندن تلاش کرده است. اما در این روزهای پرتلاطم، با توجه به وضعیت موجود کشور، پلازیو ناچار است علی‌رغم میل باطنی، پایان کار رسمی خود را اعلام کند.»

تعطیلی فروشگاه اینترنتی پلازیو

پلازیو با تأکید بر اینکه این تصمیم آسان و خوشایند نبوده است، محدودیت‌های اینترنتی، بسته‌بودن راه‌های جذب سرمایه‌گذاری، موانع و آماده‌نبودن زیرساخت‌های گمرکات و همچنین موانع کلی بر سر راه اهداف میان‌مدت و بلندمدت شرکت را از جمله دلایل این تعطیلی عنوان کرد: «در حال حاضر، افق روشنی برای ادامه فعالیت در عرصه تجارت الکترونیک و تحقق شعار شرکت، یعنی بازاری به وسعت جهان نمی‌بینیم.»

این مجموعه که از سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرده بود، حدود 100 نیروی انسانی را در بخش‌های مختلف به‌کار گرفته بود که حال با مرگ این کسب‌وکار، این افراد نیز به جمعیت رو به رشد جویای کار اضافه خواهند شد.

گفتنی است اواسط آبان‌ماه، پلتفرم «انجام میدم» که در حوزه فریلنسینگ فعال بود نیز از تصمیم خود برای توقف کامل فعالیتش تا پایان سال 1401 خبر داد. البته این شرکت به تازگی اعلام کرد بنابر تعامل‌های صورت‌گرفته، به‌عنوان بخشی از پلتفرم «پارس کدرز» به حیات خود ادامه می‌دهد.

تعطیلی کسب‌وکارها ناشی از وضعیت پیش‌آمده موضوعی است که بارها از سوی کارشناسان و فعالین گوش‌زد شده است. فعالین اکوسیستم استارتاپی باور دارند آینده شفاف نبوده و ادامه وضعیت موجود می‌تواند مرگ بسیاری از کسب‌وکارها را رقم بزند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی