ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سونی از ردیاب حرکتی Mocopi رونمایی کرد: ورود به دنیای متاورس با گوشی

این ردیاب حرکتی متشکل از شش قطعه بی‌سیم، به قسمت‌های مختلف بدن وصل می‌شود تا کاربران بتوانند با گوشی وارد متاورس شوند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

سیستم ردیاب حرکتی جدید سونی به نام Mocopi متشکل از شش قطعه بی‌سیم است که به قسمت‌های مختلف بدن وصل می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند از طریق گوشی وارد متاورس شوند.

سیستم ردیاب حرکت ۳۵۸ دلاری سونی تنها ۸ گرم وزن دارد، ولی می‌تواند تجربه‌ای متفاوت برای کاربران در متاورس ایجاد کند. این گجت پوشیدنی از طریق شش قطعه بی‌سیم مجزا که به دور مچ دست‌ها، مچ پاها، سر و کمر بسته می‌شود، می‌تواند حرکات کاربران را ردیابی کند. در متاورس هر کاربری می‌تواند آواتار دلخواه خودش را داشته باشد. هر حرکتی که کاربر بعد از بستن این بندها و قطعات به بدنش انجام می‌دهد، آواتار متاورسی او حرکات را عیناً به نمایش می‌گذارد.

گجت پوشیدنی Mocopi سونی، حرکات بدن کاربران را ردیابی می‌کند

کاربران می‌توانند آواتارهای متنوعی را انتخاب کرده و سیستم ردیاب را به بدن خود وصل کنند. سپس از طریق گوشی‌های‌ مجهز اندروید ۱۱ یا جدیدتر و آیفون با iOS 15.7.1 یا جدیدتر، حرکات بدن آنها عیناً به آواتار منتقل می‌شود و آواتار متاورسی همان حرکات را عیناً نمایش می‌دهد.

این گجت پوشیدنی ۳۵۸ دلاری قرار است ژانویه ۲۰۲۳ در بازار ژاپن عرضه شود و می‌تواند مورد‌توجه بسیاری از کاربران علاقه‌مند به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده قرار گیرد. این سیستم جدید ردیاب می‌تواند اکوسیستم جدیدی را در حوزه واقعیت مجازی برای سونی به ارمغان آورد.

کاربران از طریق این گجت پوشیدنی می‌توانند ویدیوهای جذابی با آواتارهای مختلف بسازند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند. سیستم ردیاب حرکتی Mocopi با استفاده از الگوریتم اختصاصی، حرکات کاربران را به‌صورت دقیق و از طریق حسگرهایی که دارد، ردیابی می‌کند. این ابزار می‌تواند برای افرادی که دارای محدودیت زمانی و مکانی هستند و تمایل دارند ویدیوها و انیمیشن‌های خود را سریع‌تر در فضای مجازی به اشتراک بگذارند، گزینه مناسبی است.

سونی هنوز برنامه عرضه این محصول در سایر بازارهای جهانی اعلام نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی