ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

دادستان کل کشور: پای فیلتر کردن‌ها ایستاده‌ام و بابت آن فحش خورد‌ه‌ام

از نظر منتظری، بزرگترین خیانت دولت قبل، رها کردن فضای مجازی علی رغم دستورات بالاترین مقام سیاسی کشور بود

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۳

دادستان کل کشور با اعلام اینکه بزرگترین خیانت دولت قبل، رها کردن فضای مجازی علی رغم دستورات بالاترین مقام سیاسی کشور بود، تاکید کرد که پای فیلتر کردن‌ها ایستاده و بابت آن نیز فحش خورده است.

سایت ایسنا گزارش داده «محمدجعفر منتظری» در نشست «تبیین ابعاد جنگ ترکیبی در اغتشاشات اخیر» با انتقاد از عملکرد دولت قبل گفت: «آن زمانی که حضرت آقا فرمودند برخی اقدامات در فضای مجازی شبیخون فرهنگیست، مسوولین فضای مجازی را رها کردند، بزرگ‌ترین خیانت دولت قبل، همین سرپیچی از دستور آقا است.» او تاکید کرد برای دولتمردان قبلی که از این دستور سرپیچی کردند نیز پرونده قضایی تشکیل شده است اما دلیل اینکه چرا به این پرونده‌ها رسیدگی نشده را اعلام نکرد.‌ احتمالا منتظری به موضوع احضار وزیر ارتباطات دولت قبل به دادسرا اشاره دارد که نتایج این پرونده تا امروز نامشخص باقی مانده است. آخرین بار اعلام شد که وزیر ارتباطات دولت روحانی با قرار تامین کیفری آزاد است.

دادستان کل کشور در این رابطه بیشتر توضیح داد و گفت : «فریاد زدیم اما به نتیجه نرسیدیم چون تمام اختیارات به دست بنده نیست. بنده به عنوان دادستان کل، برای مسوولینی که مرتکب این تخلفات شدند، پرونده تشکیل دادم، ثبت هم شد ولی این که رسیدگی نشده، من نمی‌توانم علت این مسأله را عرض کنم.» طی روزهای اخیر چندین انتقاد نسبت به عملکرد دولت قبل برای «فیلتر نکردن» برخی پلتفرم‌ها در فضای مجازی شده است. دو معاون دادستانی در امور فضای مجازی نیز پیش‌تر در اینباره انتقاداتی کرده بودند. در واقع هم عبدالصمد خرم‌آبادی و هم جواد جاویدنیا که در سالهای گذشته در این سمت مشغول به کار بودند، در آن زمان تاکید داشتند که برخی دستورات درباره مسدودسازی فیلترشکن ها و فضای مجازی توسط دولت روحانی انجام نمی‌شود و از عملکرد این دولت انتقاد کردند و کار به شکایت هم رسید. به نظر می‌رسد موج این انتقادات در حال حاضر دوباره داغ شده باشد.

منتظری در همین مراسم تاکید کرد تا امروز هم پای مسأله فیلتر کردن‌ها ایستاده است و «بابت این مساله خیلی فحش خورده است.»منتظری با انتقاد از باز ماندن فیلترشکن‌ها پس از مسدودسازی گفت: «ما امروز یک وی پی ان را می‌بندیم، بلافاصله با روش دیگر آن هم از خارج از کشور در اختیار قرار می‌گیرد. »

منتظری در ادامه این مراسم گفت: «بایستی کلاً فضای مجازی را ببندیم که نه مورد تأیید مسئولین عالی نظام هست، نه امروز امکانش هست.» درواقع اینطور میتوان برداشت کرد که صحبت‌های منتظری حکایت از این دارد که با وجود باز ماندن فضای مجازی طی سالیان گذشته, حالا تنها راه حل بستن کلی این فضا است که البته از نظر مسئولین نظام، موضوع مورد تاییدی نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Nnb
  Nnb | ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  جسارتا من هم میخواهم فحشی نصارتان کنم
  با تشکر

 • Mohammad Sadegh Manafi
  Mohammad Sadegh Manafi | ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  نه انصافا نباید رها باشه ولی اینکه کلا فیلتر کنید و داخلی ها رو بهمون پیشنهاد کنید خوب نیست! روبیکا جای اینستاگرام رو میگیره؟ مثلا یکی از خوبای داخلی بله هستش که امنیت خوبی داره در حد تلگرام ولی خب قطع میشه متاسفانه گاها

مطالب پیشنهادی