ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

ایلان ماسک برخی دفاتر مقر اصلی توییتر را به اتاق خواب تبدیل کرده است!

هرچند دلیل این موضوع مشخص نشده، اما ظاهراً به فرهنگ سخت‌کوشی اعلام‌شده توسط ایلان ماسک برای کارمندان توییتر مرتبط است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

نشریه فوربز به نقل از منابع خود در گزارشی ادعا کرده که ایلان ماسک، بخشی از فضای اداری دفتر مرکزی توییتر در سان‌فرانسیسکو را به اتاق خواب تبدیل کرده است!

دو فرد ناشناس مطلع از این موضوع، به این نشریه اعلام کردند که کارمندان توییتر اخیراً متوجه شدند که برخی از دفاتر و اتاق‌های کنفرانس دفتر مرکزی این شرکت تخلیه شده و اکنون داخل آن‌ها چندین تشک و پرده است. آن‌ها همچنین اضافه کردند که در یکی از اتاق‌ها یک گیاه وجود دارد.

ظاهراً این منابع عکسی از این اتاق‌های خواب را به فوربز نیز نشان داده‌اند و در گزارش این نشریه براساس این عکس، نوشته شده است که در داخل اتاق، یک تخت خواب بزرگ، یک میز کنار تخت چوبی، یک چراغ رومیزی، دو صندلی راحتی و یک فرش نارنجی وجود داشته. با وجود این لوازم، منابع ادعا کرده‌اند که اتاق خواب‌ها کاملاً «راحت» به‌نظر می‌رسند.

رئیس توییتر

هرچند به‌طور دقیق مشخص نیست که در مجموع چند اتاق خواب در مقر مرکزی توییتر وجود دارد، اما یکی از منابع اشاره کرده که در هر طبقه ممکن است بین 4 تا 8 اتاق خواب وجود داشته باشد.

همچنین این منبع به فوربز گفته است:

«کارکنان در حال حاضر شب‌ها را تا دیر وقت مشغول کار هستند، بنابراین این ایده تا حدی منطقی به‌نظر می‌رسد.»

علاوه بر این «زوئی شیفر»، خبرنگار Platformer نیز در توییت خود به نقل یکی از کارمندان توییتر نوشته که کتابخانه داخل دفتر مرکزی این شرکت به یک اتاق خواب تبدیل شده است.

دلیل ایجاد اتاق‌های خواب توسط ایلان ماسک

توییتر

هرچند دلیل اصلی تغییر کاربری این اتاق‌ها در توییتر مشخص نشده است، اما برخی افراد تصور می‌کنند که ایلان ماسک این کار را با توجه به برنامه جدیدش برای شرکت و فرهنگ «سخت‌کوشی» جدید آن ایجاد کرده است تا افرادی که مجبور به کار تا دیر‌وقت هستند، بتوانند در داخل دفتر مرکزی توییتر استراحت کنند.

چند هفته پس از اینکه ماسک مدیریت توییتر را به‌دست گرفت، در ایمیلی به کارکنان درباره چشم‌انداز خود برای توییتر 2.0 نوشت و به آن‌ها گفت که برای ماندن در شرکت باید «بسیار سخت‌کوش» باشند و «ساعت‌های طولانی با شدت بالا» مشغول به کار شوند. او در ایمیل‌های دیگری دورکاری را متوقف کرد و گفت که کار‌کردن حضوری بسیار مؤثرتر است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی