ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نماینده مخالف طرح صیانت: اینستاگرام در حوادث اخیر با دشمن همکاری کرد

رشیدی کوچی که از مخالفان سرسخت طرح صیانت بود به‌نوعی از فیلتر اخیر اینستاگرام حمایت کرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۶

رشیدی کوچی که از مخالفان سرسخت طرح صیانت بود به‌نوعی از فیلتر اخیر اینستاگرام حمایت کرد. او با بیان اینکه این پلتفرم در حوادث اخیر با دشمنان همکاری کرده است، گفت اینستاگرام حتی پروتکل‌های خود را در ایران زیر پا گذاشت.

اولتیماتوم اخیر شورای عالی فضای مجازی به متا و فرصت 10‌روزه برای معرفی نماینده در ایران، احتمال فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس‌اپ را قوت بخشیده است. درخواستی که پیش از این به‌صورت جدی در طرح صیانت پیگیری می‌شد.

«جلال رشیدی کوچی»، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با انتخاب در پاسخ به این سؤال که این نامه آیا مقدمه‌ای برای فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس‌اپ است، گفت:

«من این نامه را نخوانده‌ام و الان از شما می‌شنوم؛ نمی‌دانم در متن چه بوده؛ آیا قید شده است که اگر نماینده‌ای نداشته باشند، شبکه‌های اجتماعی باز می‌ماند یا بسته؟ آنچه مشخص است، این است که با توجه به گفته مسئولان مربوطه، شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی امنیت ملی فیلترینگ این دو شبکه مربوط به ناآرامی‌های اخیر بوده است.»

او که از مخالفین سرسخت طرح صیانت بود و به این واسطه در میان کاربران توییتر و اینستاگرام شناخته شد، از رفتار اخیر اینستاگرام انتقاد و خاطر‌نشان کرد: «ناگفته نماند که اینستاگرام در این زمینه کمال همکاری را با دشمنان کشور داشت؛ حتی شاهد بودیم که صفحاتی را که بیشترین تحریک و تشویق به خشونت می‌کردند، مانع فعالیتشان نشد. در‌واقع اگر ما داریم از موازینی دفاع می‌کنیم، باید همه جانبه آن را ببینیم. این در حالی است که ما می‌بینم اینستاگرام در ترکیه بلافاصله بعد از عملیات تروریستی، تقریباً همکاری کاملی را با مسئولان این کشور داشته است.»

رشیدی معتقد است اینستاگرام حتی پروتکل‌هایی که خود در مورد خشونت تدوین کرده بود را در این مدت زیر پا گذاشته است: «وقتی در فضای کشور ما قرار گرفتند، با این هدف که در ایران دارد براندازی می‌شود، این قوانین را زیرپا گذاشتند.»

او با ابراز تأسف از اینکه به‌دلیل عدم برنامه‌ریزی، خیلی از افراد در همین شبکه فعالیت اقتصادی دارند، اظهار داشت که اگر قرار است اقدامی انجام شود، باید این مهم را مدنظر داد که عده‌ای از طریق این فضا درآمد کسب می‌کنند: «در عین حال که نگاه ما به امنیت ملی باید کامل و دقیق باشد، باید در حوزه اقتصادی هم توجه داشته باشیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۲ آذر ۱۴۰۱

    چرا اینا یه بار به حرف مردم گوش نمیدن؟ آقای عزیز شما که به مردم معترض میگی دشمن، خودت داری به مردم میگی ما حرف گوش نمیدیم، باید نابودمون کنید که چیزی عوض شه.

مطالب پیشنهادی