ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
تکنولوژی

مایکروسافت استخراج رمزارز در سرویس‌های ابری Azure را ممنوع کرد

مایکروسافت نیز مانند گوگل و آمازون برای استخراج رمزارز از طریق سرویس‌های ابری خود محدودیت‌هایی ایجاد کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

مایکروسافت به‌طور رسمی استخراج رمزارز در سرویس‌های ابری Azure خود را به روشی نسبتاً نامحسوس ممنوع کرده است.

غول نرم‌افزار در به‌روزرسانی شرایط مجوز جهانی برای سرویس‌های آنلاین خود که عمدتاً برای پلتفرم ابری آن اعمال می‌شود، بیان می‌کند که «استخراج ارزهای دیجیتال بدون تأیید قبلی مایکروسافت ممنوع است».

در ادامه این پست توضیح داده شده است که افرادی که به‌دنبال استفاده از خدمات این شرکت برای استخراج رمزارز هستند، به تأییدیه کتبی نیاز دارند و تصریح می‌کند که «نه مشتری و نه آن‌هایی که از طریق مشتری به یک سرویس آنلاین دسترسی دارند» مجاز به استفاده از آن‌ها برای این منظور نیستند.

این تغییر در خط‌مشی شرکت همچنین در صفحه Azure Solution Area مایکروسافت، تحت عنوان «اقدامات مهمی که شرکا باید برای ایمن‌سازی اکوسیستم شریک انجام دهند» منتشر شده است.

در این صفحه، از آن به‌عنوان یکی از تغییراتی یاد شده است که برای به حداقل رساندن آسیب احتمالی کلاهبرداری مشتریان انجام شده. همچنین یک‌بار‌دیگر بر نیاز به تأییدیه کتبی اعطا‌شده توسط مایکروسافت برای استفاده از سرورهای این شرکت برای استخراج رمزارز تأکید شده است.

نگرانی مایکروسافت از استخراج رمزارز

براساس گزارش The Register، مایکروسافت نگران خطراتی است که چنین فعالیت‌هایی برای زیرساخت‌های آن ایجاد می‌کنند. غول فناوری به این وب‌سایت توضیح می‌دهد که استخراج ارزهای دیجیتال می‌تواند باعث اختلال در خدمات آنلاین و کاربران آن شود و اضافه کرد که این کار اغلب می‌تواند با کلاهبرداری سایبری و حملات سوءاستفاده مانند دسترسی غیرمجاز به منابع مشتری و استفاده از آن‌ها مرتبط باشد.

استخراج رمزارز

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که استخراج رمزارز را در پلتفرم‌های ابری خود محدود کرده است. Google Cloud ،Oracle و OHVcloud نیز انجام این کار را در سرویس‌های خود ممنوع کرده‌اند و خدمات وب آمازون فقط در اشتراک‌های پولی سرویس خود به کاربران اجازه انجام این کار را می‌دهد.

ردموندی‌ها نیز در ابتدا استخراج را برای مدتی در سطح رایگان سرویس خود ممنوع کرده بودند، اما اکنون سیاست خود را برای سطح پولی آن اعمال کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی