ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شیائومی
کسب و کار

شیائومی هم‌زمان با کاهش درآمدها، 15 درصد نیروی کار خود را اخراج می‌کند

نشریات چینی گزارش داده‌اند که شرکت شیائومی نیز اخراج کارگران چندین واحد از کسب‌وکار موبایل و خدمات اینترنتی خود را آغاز کرده است. طبق این گزارش‌ها، غول فناوری چین قصد دارد نیروی کار خود را ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

نشریات چینی گزارش داده‌اند که شرکت شیائومی نیز اخراج کارگران چندین واحد از کسب‌وکار موبایل و خدمات اینترنتی خود را آغاز کرده است. طبق این گزارش‌ها، غول فناوری چین قصد دارد نیروی کار خود را تا حدود 15 درصد کاهش دهد.

رویترز به نقل از نشریه مستقر در هنگ کنگ، ساوت چاینا مورنینگ پست توضیح می‌دهد کارمندان اخراج‌شده شیائومی در شبکه‌های اجتماعی چینی مانند ویبو، گزارش‌هایی درباره کاهش مشاغل و کارمندان این شرکت منتشر کرده‌اند.

در ادامه این گزارش گفته شده است که تعداد کارکنان شیائومی تا 30 سپتامبر، 35,314 نفر بوده که بیش از 32 هزار نفر از آن‌ها در چین مشغول به کار بوده‌اند و اکنون این تصمیم می‌تواند هزاران کارگر را تحت تأثیر قرار دهد که بسیاری از آن‌ها به‌تازگی در جریان استخدام ماه دسامبر سال گذشته این شرکت، به آن ملحق شده بوده‌اند.

کاهش هم‌زمان درآمد شیائومی

تعدیل نیرو شیائومی

شیائومی در ماه نوامبر از کاهش 9.7 درصدی درآمد خود در سه‌ماهه سوم سال خبر داد که تحت تأثیر محدودیت‌های مربوط به کووید-19 در چین و همچنین کاهش تقاضای مصرف‌کنندگان ایجاد شده است. غول چینی همچنین گفت که درآمد حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند که تقریباً 60 درصد از کل فروش آن را تشکیل می‌دهد، نسبت به سال قبل 11 درصد کاهش یافته است.

این گزارش در‌حالی منتشر شده که علاوه بر شیائومی، بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری نیز با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که آن‌ها را به تعدیل نیرو وادار کرده است. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به توییتر اشاره کرد که پس از روی کار آمدن ایلان ماسک، تصمیم به تعدیل نیروی گسترده کارمندان خود گرفت و این روند همچنان ادامه دارد؛ اخیراً بخشی از تیم زیرساخت توییتر اخراج شده‌اند. HP دیگر شرکتی است که تصمیم گرفته تا سه سال آینده 6000 نیروی کار خود را اخراج کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی