ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارلینک
تکنولوژی

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از یک میلیون مشترک در جهان دارد

اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس یعنی استارلینک با سرعت بالایی در حال رشد است و حالا این شرکت اعلام کرده است که بیش از یک میلیون مشترک فعال در دنیا دارد که دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود. ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰

اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس یعنی استارلینک با سرعت بالایی در‌حال رشد است و حالا این شرکت اعلام کرده که بیش از یک میلیون مشترک فعال در دنیا دارد که دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

اسپیس ایکس در سال 2020 سرویس خود را برای عموم باز و در سال 2021 شروع به دریافت سفارشات کرد. از آن زمان تا به امروز، اسپیس ایکس با استفاده از راکت فالکون 9 در‌حال افزایش تعداد ماهواره‌هایش در اطراف زمین بوده است و حالا 3000 ماهواره فعال دارد.

افزایش 300 هزار مشترک استارلینک در سه ماه

در‌حالی‌که استارلینک از بیش از یک میلیون مشترک فعال خبر داده، در ماه فوریه تعداد مشترکین آن به 250 هزار نفر می‌رسید. آخرین‌بار در ماه سپتامبر معاون بخش فروش تجاری اسپیس ایکس، «جاناتان هافلر» اعلام کرد که این شرکت به 700 هزار مشترک اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌کند. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اسپیس ایکس در برخی کشورها مانند برزیل برای افزایش مشترکین، قیمت سرویس خود را کاهش داد.

حالا سه ماه پس از اعلام 700 هزار مشترک، تعداد کاربرانی که از این سرویس در سراسر جهان استفاده می‌کنند از یک میلیون نفر عبور کرده است. اسپیس ایکس در توییتی با انتشار ویدیویی کوتاه این خبر را اعلام کرده است.

استارلینک

در این ویدیو اسپیس ایکس پکیج استارلینک و نحوه اتصال به اینترنت ماهواره‌ای را نشان می‌دهد و همچنین شاهد مشاهده پرتاب راکت فالکون 9 هستیم.

استارلینک هنوز در اول راه قرار دارد و اسپیس ایکس تنها 3000 ماهواره فعال در اطراف زمین دارد.

اسپیس ایکس می‌خواهد به‌زودی نسل جدید ماهواره‌های خود را روانه فضا کند و البته تعداد آن‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد. بنابراین این شرکت باید به سرمایه‌گذاری روی استارلینک ادامه دهد.

در‌حال‌حاضر کاربران برای استفاده از استارلینک به ترمینال یا دیش نیاز دارند، اما اسپیس ایکس می‌خواهد به‌زودی امکان اتصال مستقیم گوشی‌ها به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. با راه‌اندازی این قابلیت، انتظار داریم تعداد مشترکین استارلینک رشد چشمگیری پیدا کند. شاید گوشی‌ها سال 2024 مستقیماً به استارلینک وصل شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی