ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا
کسب و کار

تسلا هم‌زمان با توقف روند استخدام، کارمندان بیشتری را اخراج می‌کند

همچنین این شرکت با احداث یک کارخانه گیگافکتوری جدید در مکزیک، قصد دارد نیروهای بخش تولیدی خود را افزایش دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

طبق گزارش‌های منتشر‌شده، تسلا در‌حال برنامه‌ریزی برای اخراج کارکنان بیشتر و توقف مجدد استخدام نیروهای جدید است. به گفته منابع، غول خودروسازی فعلاً استخدام نیروهای جدید را متوقف کرده است و تیم‌های آن باید برخی از کارمندان خود را در سهماهه اول سال 2023 اخراج کنند.

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که تسلا قصد دارد چه میزان از کارمندان خود را اخراج کند، اما این شرکت در تلاش است تا تعداد کارکنان کارخانه‌های تولیدی خود را افزایش دهد. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این شرکت در روزهای آینده برنامه‌های خود برای ساخت یک کارخانه گیگافکتوری (Gigafactory) دیگر در مکزیک را اعلام خواهد کرد.

تعدیل نیرو

ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت خودروسازی در ماه ژوئن گفته بود که تسلا در چند ماه آینده، شاهد کاهش 3.5 درصدی خالص نیروی کار خود خواهد بود. طبق گزارش‌ها، اخراج‌ها در آن زمان، بر کارمندان حقوق‌بگیر، از جمله 200 کارگر از تیم سیستم خودران آن متمرکز بود.

با‌این‌حال چند ماه پس از آن، تسلا بار دیگر برای استخدام نیروهای جدید تلاش کرد. براساس گزارش رویترز، تا اواسط اکتبر این سازنده خودرو نزدیک به 7000 شغل فهرست‌شده در وب‌سایت خود داشته که نسبت به ژوئن 50 درصد افزایش یافته است. اما طبق گزارش جدید، ظاهراً این روند دوامی نداشته.

هرچند تسلا در سه‌ماهه گذشته به رکوردشکنی در زمینه تعداد خودروهای برقی تحویلی خود اشاره کرده بود، اما قیمت سهام این شرکت در سال جاری حدود 65 درصد و تنها در این ماه 22 درصد کاهش یافته است.

مشکلات شرکت تسلا در چند وقت گذشته

از طرفی دیگر، تسلا در طول سال گذشته با مشکلات متعددی روبه‌رو شد که از جمله آن‌ها می‌توان به تحقیقات فدرال در مورد ایمنی فناوری کمک‌راننده، مشکلات زنجیره تأمین، افزایش هزینه‌های باتری و البته تمرکز زیاد مدیرعامل آن، ایلان ماسک روی خرید جدیدش یعنی شرکت توییتر اشاره کرد.

ایلان ماسک

در چند ماه گذشته، ماسک مجبور به فروش بخش زیادی از سهام تسلا شده (آخرین مورد 3.58 میلیارد دلار) که این امر ارزش سهام این شرکت را به پایین‌ترین سطح خود طی دو سال گذشته رسانده است. این رفتار مدیرعامل تسلا حتی باعث شده تا بسیاری از بزرگ‌ترین حامیانش از او انتقاد کنند.

درنهایت باید اشاره کنیم که بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری و خودروسازی نیز به‌دلیل رکود گسترده بازار، کارمندان خود را اخراج یا روند استخدام را متوقف کرده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به توییتر، آمازون و متا اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی