ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
کسب و کار

سامسونگ با وجود رکود اقتصادی، تولید تراشه در بزرگ‌ترین کارخانه خود را افزایش می‌دهد

برخلاف شرکت‌های دیگر که با وجود رکود اقتصادی تولید خود را کاهش داده‌اند، سامسونگ قصد دارد در بزرگ‌ترین کارخانه‌اش تراشه بیشتری تولید کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

علی‌رغم پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر کاهش رشد اقتصادی، ظاهراً سامسونگ الکترونیکس قصد دارد تا در سال آینده، ظرفیت تولید تراشه بزرگ‌ترین کارخانه نیمه‌هادی خود، یعنی کارخانه P3 در پیونگ تاک کره جنوبی را افزایش دهد. برخلاف سازندگان دیگر مانند TSMC و Micron Technology که هم‌زمان با کاهش تقاضا و مازاد تراشه‌ها، سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش داده‌اند، غول کره‌ای تصمیم متفاوتی گرفته است.

براساس گزارش سئول اکونومیک دیلی و به نقل از رویترز، سامسونگ در کارخانه P3، ظرفیت ویفر 12 اینچی برای چیپ‌های حافظه DRAM و همچنین ظرفیت تراشه‌های 4 نانومتری اضافی را برای قراردادهای ریخته‌گری افزایش خواهد داد که چیپ‌هایی هستند که مطابق با طراحی مشتریان تولید می‌شوند.

کارخانه P3 که بزرگ‌ترین مرکز تولید تراشه سامسونگ است، امسال تولید تراشه‌های حافظه فلش NAND پیشرفته را آغاز کرده و قصد دارد حداقل 10 دستگاه فرابنفش دیگر را در سال آینده اضافه کند.

تلاش سامسونگ برای تصاحب بازار تراشه

تحلیلگران عقیده دارند که پایداری سامسونگ در برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود احتمالاً به این شرکت کمک می‌کند تا سهم بازار تراشه‌های حافظه را به خود اختصاص دهد و در صورت بهبود تقاضا از از قیمت سهام خود پشتیبانی کند. در ماه اکتبر، سامسو‌نگ اعلام کرد که عمداً کاهش تولید تراشه را در‌نظر نمی‌گیرد. «هان جین-من»، معاون اجرای کسب‌و‌کار حافظه سامسونگ در آن زمان گفت: «ما قصد داریم از برنامه‌های سرمایه‌گذاری زیرساختی خود حمایت کنیم.»

برای مقایسه، شرکت نیمه‌هادی آمریکایی مایکرون تکنولوژی (Micron Technology) هفته گذشته اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های خود را در سال مالی 2023 به بین 7 تا 7.5 میلیارد دلار کاهش خواهد داد، در‌حالی‌که این میزان برای سال مالی جاری، 12 میلیارد دلار بوده است. همچنین برنامه‌های سرمایه‌ای این شرکت برای سال مالی 2024 نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند.

شرکت تراشه ساز تایوانی TSMC نیز بودجه سرمایه‌گذاری سالانه 2022 خود را در ماه اکتبر حداقل 10 درصد کاهش داد و نسبت به تقاضای آتی محتاطانه‌تر از حد معمول بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی