ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

جوابیه وزارت ارتباطات به گزارش دیجیاتو و مصاحبه مدیرعامل شاتل

وزارت ارتباطات در واکنش به گزارش دیجیاتو در مصاحبه با مدیرعامل شرکت شاتل جوابیه‌ای منتشر کرد.

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۲

دیجیاتو چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱ مصاحبه‌ای با مدیرعامل شرکت شاتل انجام داد که با تیتر «هشدار مدیرعامل شاتل درباره طرح جدید وزارت ارتباطات: می‌تواند باعث نابودی صنعت ارتباطات ثابت شود» منتشر شد. امروز ۱۱ دی ۱۴۰۱ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زیرمجموعه وزارت ارتباطات در واکنش به همین گزارش جوابیه‌ای را برای دیجیاتو ارسال کرد که به شرح زیر است:

«سایت خبری دیجیاتو در مطلبی با عنوان «هشدار مدیرعامل شاتل درباره طرح جدید وزارت ارتباطات: می‌تواند باعث نابودی صنعت ارتباطات ثابت شود» به موضوع تهیه پیش‌نویس مصوبه‌ای توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اشاره کرده که این مطلب نیازمند شفاف‌سازی است. خواهشمند است مطابق با ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به درج جوابیه زیر اقدام فرمایید.

در ابتدا باید اشاره کرد، در حال حاضر پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مرحله دریافت نظرات بوده و هنوز پیش‌نویس آن نهایی نشده است. همچنین در این مطلب عنوان شده است: «ورود به مسئله قیمت‌گذاری در بازار رقابتی اشتباه است» این در حالی است که قیمت‌گذاری نرخ خدمات عمده‌فروشی شرکت مخابرات ایران، به درخواست خود اپراتورها انجام می‌شود.

علاوه بر این، پیشنهاد «افزایش هزینه دریافتی برق» که در این مطلب به آن اشاره شده است، در راستای افزایش تعرفه توسط صنعت دیگری (وزارت نیرو) که بالطبع در تعرفه ارایه خدمت برق توسط شرکت مخابرات ایران، تاثیرگذار بوده، پیشنهاد شده است. در خصوص تعرفه برخی خدمات مخابرات به اپراتورها، مانند «نگهداری خط» نیز باید عنوان کرد، بر اساس بررسی‌های انجام شده، خدمت مذکور در حال حاضر با تعرفه‌ای که حدود ۱۵ سال پیش تعیین شده است و کمتر از هزینه تمام شده‌اش ارایه می‌شود. از همین رو ارایه چنین خدماتی برای شرکت مخابرات ایران توجیه اقتصادی ندارد و در صورت اجرایی شدن مصوبه، سود ناشی از ارایه این خدمت به مشترکان نهایی میان شرکت مخابرات ایران و دیگر اپراتورها توزیع می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Mamad Mehrad
  Mamad Mehrad | ۱۱ دی ۱۴۰۱

  اینا اومدن همه چیز رو بخشکونن و برن. مثل قوم مغول
  بزودی زود،اکثر مردم شریف و فهمیده و باغیرت و اصیل ایران از شر این سیاست های کثیف و بی فکری های به ظاهر مسئولان راحت میشن و همگی به اینترنت آزاد دسترسی پیدا میکنن.
  قول میدم اون روزی که حتی مخابرات به مرحله ی ورشکستگی میرسه میان منت مردم رو میکشن که از سرویس اینا استفاده کنن و تمام سیستم فیلترینگ رو هم حذف میکنن ولی دیگه پشیمانی سودی نداره

 • Amir Tehran
  Amir Tehran | ۱۱ دی ۱۴۰۱

  بسیار ممنون از دیجیاتو که در جهت شفاف سازی این خبر رو منتشر کرد تا مردم ببینن هر کس هروچی گفت درست نیست و چه قدر برخی ها با استفاده از بازی کلمات و نگفتان برخی مطالب به فکر سود بیشتر خودشان و خالی کردن جیب مردم هستند همچون مدیر عامل شاتل که اون مصاحبه پر از مطالب غیر واقعی رو انجام داده بود

مطالب پیشنهادی