ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: چیزی به نام اینترنت طبقاتی نداریم؛ دسترسی برخی متخصصان وسیع‌تر می‌شود

به گفته زارع‌پور چیزی به اسم اینترنت طبقاتی نداریم؛ هرچند او از ارائه اینترنت به مشاغل خاص تا پایان دی‌ماه خبر داده است.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۴ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۳

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات فناوری و اطلاعات با بیان اینکه چیزی به اسم اینترنت طبقاتی نداریم، گفت برای ما همه مردم خاص هستند. به گفته او براساس مصوبه‌‌ای که از سال‌ها پیش تدوین شده است، دسترسی وسیع‌تری به برخی متخصصان داده می‌شود.

وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره اینترنت طبقاتی در کشور گفت: «ما چیزی به اسم اینترنت طبقاتی نداریم؛ برای ما همه مردم خاص هستند. بر‌اساس مصوبه‌ای که از سال‌ها پیش وجود داشته است، برخی متخصصان مثل فریلنسرها و آزادکارها دسترسی وسیع‌تر دارند، اما چیزی به اسم اینترنت طبقاتی نداریم.»

زارع‌پور در شرایطی بر نداشتن اینترنت طبقاتی در کشور تأکید کرد که امروز وعده داد تا پایان دی‌ماه سرویس با کیفیت مناسب‌تر برای برنامه‌نویس‌ها و کاربران حرفه‌ای معرفی خواهد شد. به گفته او، چنین سرویسی به‌علت عدم دسترسی این دسته کاربران به سایت‌های تحریم‌شده و نیاز به استفاده از VPN، ارائه خواهد شد.

تأکید وزیر ارتباطات بر طبقاتی‌نشدن اینترنت، آن هم در شرایطی که قول اینترنت ویژه به متخصصین داده، همچنان در ابهام است. اخیراً ارائه اینترنت با دسترسی‌های متفاوت مورد مخالفت بسیاری از کارشناسان و نهادهای صنفی قرار گرفته؛ روز گذشته انجمن تجارت الکترونیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «اینترنت طبقاتی، غیراخلاقی و غیرتخصصی است.»

زارع‌پور در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره آخرین روند توسعه و پیشرفت پروژه فیبرنوری گفت: «پروژه فیبر‌نوری منازل و کسب‌و‌کارها طبق روال جلو می‌رود. بیش از دو میلیون پوشش ایجاد شده است و از رسانه ملی می‌خواهیم شیرینی این سرعت بالا در شهرهای مختلف را به مردم بگوید و تبلیغ کنید. درحال‌حاضر از این دو میلیون ظرفیت، فقط 300 هزار ظرفیت درحال استفاده است.»

رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت، هشتم دی‌ماه ضمن توضیح درخصوص علت کندی اینترنت، از وعده وزارت ارتباطات برای حل این مشکل برای برخی کاربران حرفه‌ای نظیر برنامه‌نویسان خبر داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Mohammad amirseifi
  Mohammad amirseifi | ۲۱ دی ۱۴۰۱

  ما چیزی به نام فیلترینگ نداریم اصلا،اینترنت را برای برخی ها محدود میکنیم

 • THNO
  THNO | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  متاسفانه تنها چیزی که نداریم حرف راست و صداقت بین شما مسئولین ه !!!

 • morezax
  morezax | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  وزیر کذاب قطع ارتباطات. نمایندگی انحصاری Great Firewall of China

مطالب پیشنهادی