ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بینگ
تکنولوژی

مایکروسافت احتمالاً برای رقابت با گوگل، قابلیت‌های ChatGPT را به بینگ می‌آورد

گزارشی تازه می‌گوید مایکروسافت احتمالاً می‌خواهد قابلیت‌های مدل GPT را به بینگ بیاورد تا شانس بیشتری برای رقابت با گوگل داشته باشد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ دی ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

هوش مصنوعی ChatGPT چنان غوغایی در دنیای فناوری به‌پا کرده است که باعث شده بعضی‌ها بگویند این چت‌بات‌ها در‌نهایت جای موتورهای جستجوی سنتی را می‌گیرند. از‌این‌رو، مدیران گوگل ظاهراً به تکاپو افتاده‌اند تا پاسخی به ChatGPT بدهند و به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت هم برای رقابت با گوگل درپی راه‌اندازی نسخه‌ای از موتور جستجوی بینگ است که با هوش مصنوعی GPT می‌تواند پاسخ سؤالات کاربران را بدهد.

به گزارش وب‌سایت اینفورمیشن، مایکروسافت از سال‌ها پیش چنین برنامه‌ای را در سر داشته است. این شرکت ظاهراً در سال 2019 با سرمایه‌گذاری در شرکت OpenAI، سازنده ChatGPT، درخواست کرده بود تا برخی از ویژگی‌های GPT درون موتور جستجوی بینگ قرار بگیرد.

یکی از نسخه‌های قدیمی GPT که توسط بینگ استفاده شده است، به این نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا هم‌زمان با تایپ کاربر، پیشنهادهایی را برای جستجو به فرد ارائه کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که به‌دنبال پیاده‌سازی هوش مصنوعی Dall-E 2 در ابزار Image Creator بینگ است. این ابزار اجازه می‌دهد با نوشتن یک متن توصیفی، بتوانید با هوش مصنوعی دست به خلق تصاویر بزنید.

مایکروسافت روی بینگ حساب دوباره‌ای باز کرده است؟

پاسخگویی به سؤالات کاربران از طریق هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از جمله‌های کاملی انجام شود که حاوی اطلاعات از یک منبع است. این روش می‌تواند جایگزین حالت Featured Snippet شود که در آن صرفاً نقل‌قولی از منبع یا فهرستی از لینک‌ها ارائه می‌شود.

اینفورمیشن می‌گوید بینگ همچنان برای تولید اکثر نتایج جستجو بر فناوری خود اتکا خواهد کرد، چرا که GPT قرار نیست دائماً مانند یک موتور جستجو اطلاعات خود را از سطح وب به‌دست بیاورد. از طرف دیگر، باید دید که بینگ چگونه از دقت پاسخ‌های این هوش مصنوعی اطمینان پیدا خواهد کرد.

گزارش امروز باور دارد که هوش مصنوعی جدید بینگ احتمالاً تا پیش از پایان ماه مارس (اواسط فروردین 1402) راه‌اندازی خواهد شد. با این کار موتور جستجوی مایکروسافت به یکی از معدود روش‌های دسترسی رایگان به GPT تبدیل خواهد شد. شرکت OpenAI در نظر دارد که در آینده استفاده از ChatGPT را پولی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی