ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل واچ
تکنولوژی

تهدیدی دیگر برای فروش اپل واچ؛ اپل نقض‌کننده پتنت‌های Masimo شناخته شد

حالا تصمیم نهایی درباره ممنوعیت فروش اپل واچ‌های سری 6 و جدیدتر باید توسط کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا گرفته شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

اپل و شرکت فناوری پزشکی Masimo، سابقه شراکت طولانی با یکدیگر دارند، اما شرکت دوم در سال 2020 ادعایی را مطرح کرد و به‌دنبال دریافت خسارت از غول کوپرتینویی، به‌دلیل نقض پتنت‌هایش در اپل واچ بود. حالا دادگاه اپل را مجرم تشخیص داده است که بااین‌وجود، کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده ممنوعیت واردات اپل واچ‌های سری 6 و جدیدتر را بررسی خواهد کرد.

طبق گزارش رویترز در این رابطه، اپل در بیانیه‌ای گفت:

«ما با احترام، با تصمیم امروز مخالف هستیم و برای بررسی کامل آن توسط کمیسیون منتظر می‌مانیم.»

اختلاف بین دو شرکت بر سر اپل واچ

اپل

درست قبل از عرضه اولین ساعت اپل، شرکت کوپرتینویی به‌دنبال همکاری با Masimo بود. بااین‌حال، مدیرعامل این شرکت ادعا داشت که هدف از این جلسه، شکار برخی از کارمندان و استخراج اطلاعات و تخصص‌های برخی محصولات Masimo بوده است. به‌طور دقیق‌تر، او به فناوری مدرن حسگر اکسیژن خون که در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، اشاره کرد.

با‌این‌حال، اپل مدت کوتاهی پس از برگزاری این جلسه، مدیر ارشد پزشکی Masimo را جذب کرد.

درمجموع، Masimo در سال 2020 از اپل به‌دلیل نقض 10 پتنت مختلف خود شکایت کرد و خواستار ممنوعیت فروش اپل واچ در ایالات متحده شد.

تصمیم نهایی در این رابطه باید توسط کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده آمریکا (USITC) گرفته شود. کمیسیون به‌دقت حسگر اکسیژن خون مورد استفاده توسط اپل و عملکرد آن را بررسی خواهد کرد تا تصمیم بگیرد که غول فناوری اسرار تجاری Masimo را به‌کار گرفته است یا خیر. USITC کاملاً به‌طور مستقل از دادگاه کار می‌کند، بنابراین ممکن است تصمیم دیگری بگیرد.

این تنها شکایتی نیست که دستگاه‌های اپل واچ با آن مواجه شده‌اند. اخیراً کمیسیون تجارت بین‌الملل اعلام کرده بود که اپل حق اختراع متعلق به AliveCor را نقض کرده است و در گزارش مربوط به آن نیز به ممنوعیت فروش اپل واچ در آمریکا اشاره شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی