ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر علوم: قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور برای عدالت آموزشی و آسودگی داوطلبین بود

زلفی ‌گل اعتقاد دارد پیشگیری از تخلف شرط عقل است، بااین‌وجود قطع اینترنت هم مانع انتشار سؤالات کنکور نشد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۵

وزیر علوم با حمایت از قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور، گفت پیشگیری از هر تخلف شرط عقل است. زلفی‌گل این قطعی اینترنت را برای آسودگی داوطلبین نیز مهم خواند.

صبح امروز اولین نوبت کنکور با رقابت داوطلبین رشته علوم تجربی برگزار بود و هم زمان با آن اینترنت موبایل در بسیاری از نقاط شهرها و روستاها قطع شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از خبرگزاری دانشجو، «محمدعلی زلفی‌گل»، وزیر علوم در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی نوبت اول کنکور 1402 در دانشگاه علامه طباطبائی، درباره قطع اینترنت در حوزه‌های برگزاری کنکور گفت: «به‌دلیل آسودگی خاطر داوطلبان و اینکه بدانند مبحث عدالت آموزشی در کانون توجه قرار دارد، اینترنت را در مدت زمان برگزاری کنکور قطع کردیم.»

او با بیان اینکه پیشگیری از هر تخلفی شرط عقل است، اظهار داشت: «به‌خاطر آرامش داوطلبان کنکور از شورای امنیت کشور خواستیم که اجازه دهند اینترنت محل برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و نقاط اطراف حوزه‌های برگزاری آزمون قطع شود تا تخلفی صورت نگیرد.»

گفتنی است صبح امروز، اینترنت همراه نقاط نزدیک به حوزه‌های امتحانی به درخواست وزارت علوم و با دستور شورای امنیت کشور برای ساعاتی قطع شده بود. با وجود قطعی چند‌ساعته اینترنت البته سؤالات کنکور دقایقی پس از شروع آن، در فضای مجازی منتشر شد و عملاً قطعی اینترنت بی‌فایده به‌نظر می‌رسید.

مشاهدات دیجیاتو نشان می‌دهد اینترنت در بسیاری از نقاط شهرهای بزرگ قطع بوده است و کاربران حتی برای خرید از فروشگاه‌ها و استفاده از دستگاه‌های پوز مشکل داشته‌اند. تاکسی‌های اینترنتی و دیگر خدمات آنلاین نیز تقریباً از کار افتادند و میلیون‌ها کاربر با مشکلات متعددی مواجه شدند.

گفتنی است پیش از این سازمان سنجش خواهان قطع سراسری اینترنت هم‌زمان با برگزاری کنکور شده بود، اما وزارت ارتباطات با این پیشنهاد مخالفت کرد. «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات همواره تأکید دارد روش‌های بسیار پیشرفته‌تر، بهتر و فناورانه‌تر برای مقابله با تقلب وجود دارد که می‌تواند جایگزین قطع اینترنت شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی