ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اوج اختلال در اینترنت کشور: ارتباطات بین‌الملل به دلایل فعلاً نامعلومی برای 10 دقیقه قطع شد

اختلال‌های اینترنت از هفته گذشته شدت یافته است و امروز به اوج خود رسید. ارتباطات زیرساخت در این مدت تنها به عذرخواهی بسنده کرده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۰

حوالی ظهر امروز اینترنت ثابت و همراه به‌طور کامل قطع و با اختلال گسترده مواجه شد. شرکت ارتباطات زیرساخت ضمن عذرخواهی از مردم بابت اتفاق پیش‌آمده، اعلام کرده همچنان درصدد یافتن علت ماجرا است.

حوالی ساعت 11:45 امروز شاهد اوج اختلال در اینترنت و قطعی چنددقیقه‌ای ارتباطات بین‌الملل کشور بودیم. در همین راستا، روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت اطلاعیه‌ای را منتشر کرد:

«امروز از ساعت 11:43 به مدت ده دقیقه شاهد افت ترافیک بین‌الملل بودیم که به‌سرعت برطرف شد. شرکت ارتباطات زیرساخت به‌دلیل این اتفاق از مردم عزیز عذرخواهی می‌کند. لازم به ذکر است که تیم‌های فنی درحال بررسی علت بروز این حادثه هستند.»

عذرخواهی ارتباطات زیرساخت بابت قطع اینترنت

اختلال‌های اینترنت از هفته گذشته شدت یافته است و امروز به اوج خود رسید. در این مدت شرکت ارتباطات زیرساخت تنها با انتشار بیانیه‌هایی یک‌خطی، ترجیح می‌دهد تنها از مردم عذرخواهی کند و علت دقیق این مشکل را توضیح نمی‌دهد. آن‌ها پیش‌تر اعلام کردند این اختلال‌ها ناشی از مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه است.

سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران که وضعیت شبکه را نشان می‌دهد نیز در روزهای گذشته از دسترس خارج شده است. پیگیری‌های چندباره‌ دیجیاتو از وزارت ارتباطات درباره چرایی از دسترس خارج‌شدن این سایت هنوز بی‌پاسخ مانده. این سایت به‌تازگی در مرکز توجه رسانه‌ها و فعالین برای نمایش اختلال‌های شبکه قرار گرفته بود.

گفتنی است این اختلال و قطعی ناگهانی اینترنت که زمان کمی هم نداشت، فعالیت کسب‌وکارها و مردم را شدیداً تحت تأثیر قرار داده است. رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، کاربران نقشه و مسیریاب‌های آنلاین و پلتفرم‌های سلامت دیجیتال ازجمله آسیب‌دیدگان این اختلال هستند و حتی دانش آموزان و دانشجویان نیز، زندگی آموزشی‌شان مختل شده است.

روز گذشته پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با انتشار گزارشی، تأثیر اختلال و قطعی اینترنت در یک هفته گذشته را بر سلامت دیجیتال بررسی کرد. براین‌اساس، ثبت کلیه نسخه‌های الکترونیک با کاهش 4 درصدی مواجه شده است. مشاوره آنلاین تصویری پزشکی نیز در این بازه زمانی 6 درصد کاهش و مشاوره تلفنی 8 درصد افزایش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rezahan
    Rezahan | ۶ بهمن ۱۴۰۱

    مثلا ما نمیدونیم داشتین چه چیز جدیدی چک میکردید که زندگی مردم رو سختتر کنید

مطالب پیشنهادی