ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رابط Precision Neuroscience
تکنولوژی

ایمپلنت مغزی باریک‌تر از تار مو؛ رقیب نورالینک برای آزمایش‌های انسانی آماده می‌شود

شرکت Precision Neuroscience به‌تازگی جذب سرمایه جدیدی داشته است تا به‌سمت اولین آزمایش‌های انسانی رابط مغزی خود حرکت کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۰:۰۰

شرکت Precision Neuroscience درحال کار روی دستگاهی است که می‌تواند به افراد درگیر با معلولیت در استفاده از ابزارهای دیجیتال کمک کند. این شرکت که توسط هم‌بنیان‌گذاران نورالینک تأسیس شده، اخیراً دور جدیدی از جذب سرمایه را پشت سر گذاشته است تا رابط بین مغز و کامپیوتر خود را که کوچک‌تر از یک موی انسان است، به بازار نزدیک‌تر کند.

به گزارش CNBC، قشر مغز انسان از شش لایه سلولی ساخته شده است، اما Precision Neuroscience مشغول توسعه دستگاهی است که شبیه به لایه هفتم مغز خواهد بود. این دستگاه در‌واقع Layer 7 Cortical Interface یا «رابط قشری لایه 7» نام دارد و در سر بیماران کاشته می‌شود تا از طریق سیگنال‌های عصبی به افراد اجازه ارتباط با کامپیوترها را بدهد.

این دستگاه به بیماران درگیر با زوال عصبی مثل ALS کمک می‌کند تا دوباره امکان ارتباط با عزیزان خود را داشته باشند. محصول Precision Neuroscience شبیه به یک تکه چسب نواری است که ضخامتی کمتر از موی انسان دارد و بدون آسیب‌زدن به بافت‌های مغز می‌تواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

یک آرایه از دستگاه لایه 7

رابط مغزی Precision Neuroscience به‌راحتی در جمجمه کاشته می‌شود

کاشت «لایه 7» توسط یک جراح قابل‌انجام است و فقط باید شکاف بسیار کوچکی درون جمجمه ایجاد گردد تا این دستگاه مانند یک نامه به درون مغز فرستاده شود. «مایکل میگر»، مدیرعامل Precision می‌گوید اندازه این شکاف کمتر از یک میلی‌متر خواهد بود و به همین خاطر بیماران حتی لازم نیست موهای سر خود را بتراشند.

این جراحی به‌خاطر ماهیت خود به‌راحتی می‌تواند مقیاس‌پذیر باشد و تعداد الکترودهای آرایه خود را تغییر دهد. میگرز می‌گوید این روش درنهایت به این دستگاه اجازه خواهد داد تا برای افراد غیرمعلول هم استفاده شود. همچنین با توجه به قابل‌برگشت بودن آن، اگر افراد دیگر نخواهند این ایمپلنت را داشته باشند، می‌توانند آن را از مغز خود خارج کنند.

این شرکت تاکنون با موفقیت توانسته است از دستگاه لایه 7 برای رمزگشایی از سیگنال‌های عصبی در حیوانات استفاده کند و امیدوار است که بتواند در ماه‌های آینده مجوز آزمایش‌های انسانی را دریافت کند. Precision اخیراً 41 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است تا بتواند با استخدام نیروهای جدید، بهینه‌سازی‌های بیشتری را روی محصول خود انجام دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی