ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فورد
اخبار خودرو

قدرت نمایی هلدینگ چینی در قلب آلمان: BYD مهم‌ترین کارخانه فورد اروپا را تصاحب می‌کند

شرکت فورد درحال اصلاحات ساختاری در قاره اروپاست و قصد دارد در استراتژی‌های خود تجدیدنظر کند. بی‌وای‌دی مشتری این کارخانه شده است.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰

شرکت فورد درحال اصلاحات ساختاری در قاره اروپاست و قصد دارد در استراتژی‌های خود تجدیدنظر کند. به‌عنوان بخشی از اصلاحات، این شرکت احتمالاً مهم‌ترین کارخانه خود در قلب قاره سبز (آلمان) را خواهد فروخت. برخی نشریات ادعا می‌کنند مشتری اصلی این کارخانه که در آلمان قرار دارد، چینی‌ها هستند. به عبارت دقیق‌تر، برند چینی بی‌وای‌دی (BYD) می‌خواهد این کارخانه بزرگ را از فورد خریداری کند.

آن‌طور که وال استریت ژورنال گزارش کرده است، مدیران فورد به‌زودی دیداری با همتایان چینی خود خواهند داشت. این نشریه می‌گوید موضوع اصلی این دیدار، مذاکره برای معامله کارخانه زارلوییس (Saarlouis) آلمان خواهد بود. البته این نشریه تأکید می‌کند که همه‌چیز در مراحل ابتدایی است و شاید هیچ معامله‌ای انجام نشود. درعین‌حال وال استریت ژورنال از وجود سیگنال‌های مثبت در هر دو طرف خبر می‌دهد.

فورد زارلوییس

درحال‌حاضر کارخانه زارلوییس به تولید فورد فوکوس مشغول است. این مأموریت در اواسط دهه کنونی پایان خواهد یافت. طبق استراتژی جدید، فورد می‌خواهد کارخانه والنسیا را ارتقا دهد و از آن برای تولید محصولات برقی خود استفاده کند. به‌غیر‌از کارخانه والنسیا، کارخانه کلن نیز نقش مهمی در مونتاژ مدل‌های برقی فورد ایفا خواهد کرد. شاید بدانید این کمپانی تا پایان این دهه به یک برند تمام الکتریکی در اروپا تبدیل خواهد شد.

تلاش فورد برای جلوگیری از تعدیل نیرو

فورد ژوئن سال گذشته از احتمال تعدیل نیروی گسترده در کارخانه زارلوییس خبر داد. در این کارخانه بزرگ حدود 4600 نفر مشغول به کار هستند. طبق گزارش جدید، فورد در تلاش است با اشتغال این افراد در سایر قسمت‌ها، از بیکاری کارکنان خود جلوگیری کند. برخی نشریات می‌گویند برای این کار، خودروساز آمریکایی درحال مذاکره با حدود 15 سرمایه‌گذار بزرگ است.

فورد

علاقه بی‌وای‌دی به کارخانه زارلوییس، ریشه در گسترش فعالیت‌های آن دارد. این برند چینی که عنوان بزرگ‌ترین فروشنده خودروهای هیبریدی شارژی و برقی جهان در سال 2022 را از آن خود کرده، سخت به‌دنبال حضور پررنگ‌تر در اروپاست؛ امری که حتماً به مونتاژ محصولات در خاک این قاره نیاز دارد. گفتنی است فورد برخی از کارکنان خود در کارخانه کلن را نیز تعدیل خواهد کرد. در رابطه با تعداد دقیق فعلاً اطلاعاتی در دست نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی