ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
تکنولوژی

رکوردشکنیChatGPT: سریع‌ترین رشد یک برنامه در تاریخ

طبق این گزارش، ChatGPT دو ماه پس از راه‌اندازی، 100 میلیون کاربر فعال ماهانه (MAU) و حدود 13 میلیون بازدیدکننده روزانه داشته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

احتمالاً شما هم نام ChatGPT را شنیده باشید؛ هوش مصنوعی مبتنی بر مدل زبان بزرگ از OpenAI که در چند وقت گذشته اکثر اخبار مربوط به فناوری را به خود اختصاص داده است. اکنون در گزارش‌های جدیدی گفته شده این چت‌بات به سریع‌ترین برنامه درحال رشد تاریخ تبدیل شده است.

چندین منبع ازجمله رویترز براساس تجزیه‌وتحلیل جدید بانک سرمایه‌گذاری سوئیس، UBS، اعلام کرده‌اند که ChatGPT به سریع‌ترین برنامه درحال رشد در تاریخ تبدیل شده است.

افزایش کاربران و بازدید ChatGPT

UBS اشاره کرد که براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از Similarweb، در ژانویه و تنها دو ماه پس از راه‌اندازی عمومی برنامه، ChatGPT به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه (MAU) دست پیدا کرده است. تا پایان ماه گذشته نیز روزانه حدود 13 میلیون بازدیدکننده از این بات بازدید کردند.

به گفته UBS، این اعداد در مقایسه با ماه دسامبر تقریباً دوبرابر شده‌اند؛ زمانی که برنامه حدود 57 میلیون کاربر فعال ماهانه و حدود شش میلیون بازدید روزانه داشت. برای مقایسه، رویترز در گزارش خود توضیح می‌دهد که تیک‌تاک حدود 9 ماه پس از راه‌اندازی در سراسر جهان به 100 میلیون کاربر رسید. همچنین اینستاگرام پس از دو سال و نیم به این معیار دست پیدا کرد.

هرچند رشد ChatGPT با توجه به محبوبیت بسیار زیاد آن، ممکن است تعجب‌برانگیز نباشد، اما آمار جدیدی که از سوی UBS ارائه شده است، چیزی فراتر از محبوبیت ساده را نشان می‌دهد. تحلیلگر بانک سوئیسی می‌گوید:

«نمی‌توانیم برنامه دیگری را به یاد بیاوریم که با این سرعت رشد داشته باشد. در 20 سالی که از زمان ارائه اینترنت می‌گذرد، نمی‌توانیم رشد سریع‌تری را برای یک برنامه اینترنتی مصرف‌کننده به یاد بیاوریم.»

OpenAI نه‌تنها با ChatGPT موفق شده تا نظر کاربران را به خود جلب کند، بلکه میلیاردها سرمایه جدید از مایکروسافت دریافت کرده است. غول حوزه نرم‌افزار اوایل این ماه اعلام کرد که چندین میلیارد دلار در شرکت سازنده ChatGPT سرمایه‌گذاری می‌کند و اخیراً نیز برای بهبود جلسات آنلاین، آن را به تیمز اضافه کرده است. همچنین این استارتاپ وارد رقابت بی‌سابقه‌ای با غول‌های فناوری معتبر مانند گوگل شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی