ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

تعداد دستگاه‌های فعال اپل در جهان به 2 میلیارد رسید

اپل همچنین درآمد 117.1 میلیارد دلاری و سود تقریباً 30 میلیارد دلاری را برای سه‌ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 اعلام کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

اپل در مورد تعداد افرادی که به‌طور فعال از آیفون، آیپد، مک و سایر محصولات سخت‌افزاری آن استفاده می‌کنند، به نقطه عطف جدیدی رسید: 2 میلیارد. این عدد نشان‌دهنده رشد سریع محصولات غول فناوری است که در ابتدای سال 2020، 1.5 میلیارد دستگاه فعال را گزارش کرده بود و در سال 2016 این میزان از مرز یک میلیارد نفر فراتر رفت.

پس از اینکه اپل اخیراً در گزارش سه‌ماهه اول سال مالی 2022 خود اعلام کرد که حدود بیش از 1.8 میلیارد دستگاه فعال اپل در سراسر وجود دارد، به‌لطف فروش فوق‌العاده دستگاه‌های خود در سال 2021 که چالش‌های زنجیره تأمین ناشی از همه‌گیری را دور زد، به‌سرعت موفق شد تا به نقطه عطف 2 میلیارد دستگاه دست پیدا کند.

درآمد اپل در سه‌ماهه چهارم سال 2022

درآمد اپل

این گزارش درحالی منتشر شده است که اپل درآمد سه‌ماهه چهارم سال 2022 خود را به‌تازگی منتشر کرده که عملکرد آن در ماه‌های تعطیلات را نشان می‌دهد. طبق گزارش مالی اپل، این شرکت در سه‌ماهه گذشته 65,775 میلیون دلار از فروش آیفون درآمد داشته است.

همچنین مجموع فروش این شرکت برای سه‌ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022، 117.1 میلیارد دلار بوده، درحالی‌که در همین زمان از سال گذشته، این میزان 123.9 میلیارد دلار بوده است. سود تقریباً 30 میلیارد دلاری کوپرتینویی‌ها نیز در این سه‌ماهه، 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته (34.6 میلیارد دلار) کاهش یافته است.

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل در جریان این جلسه گفت:

«در طول سه‌ماهه دسامبر، ما به یک نقطه عطف بزرگ دست یافتیم و مشتاقیم تا اعلام کنیم که اکنون به‌عنوان بخشی از پایگاه نصب‌شده درحال رشد خود، بیش از 2 میلیارد دستگاه فعال داریم.»

بااین‌حال، گوگل در سال 2021 اعلام کرده بود که 3 میلیارد دستگاه اندرویدی فعال وجود دارد که به‌عنوان رقیب اصلی اپل، فاصله معناداری بین آن‌ها وجود دارد. همچنین باید اشاره کرد که گوگل دستگاه‌هایی را به‌عنوان فعال معرفی می‌کند که به استور گوگل پلی دسترسی داشته باشند؛ بنابراین میزان واقعی آن درصورت محاسبه گوشی‌های چینی می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی