ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
تکنولوژی

بعضی از کاربران می‌توانند نسخه‌ای از موتور جستجوی بینگ را ببینند که با ChatGPT ادغام شده است

ظاهراً نسخه جدید موتور جستجوی بینگ با هوش مصنوعی ChatGPT برای مدت کوتاهی در دسترس برخی کاربران قرار گرفته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

همان‌طور که اخیراً اعلام شده بود، مایکروسافت قصد دارد چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT را به موتور جستجوی بینگ خود اضافه کند؛ اما احتمالاً برای بسیاری این سؤال مطرح شده بود که این ادغام حداقل از نظر ظاهری چگونه خواهد بود. حالا گزارش‌هایی درباره نسخه مبتنی بر ChatGPT موتور جستجوی مایکروسافت منتشر شده‌اند که ظاهر آن را به نمایش می‌گذارند.

یک دانشجو و طراح به نام «اوون یین» در توییتر اعلام کرده که به نسخه جدید بینگ دسترسی پیدا کرده است. او همچنین گفته که Bing را به‌عنوان صفحه اصلی خود در مایکروسافت اج تنظیم کرده و رابط کاربری جدید آن را به‌تازگی دریافت کرده است.

نحوه نمایش و عملکرد ChatGPT در بینگ

بینگ

یین موفق شد تا برای مدت کوتاهی سیستم را آزمایش کند و در یک پست وبلاگ Medium جزئیات بیشتری درباره آن به اشتراک بگذارد. او توضیح می‌دهد که چت‌بات نه‌تنها می‌تواند به سؤالات پاسخ دهد، بلکه می‌توان با آن ارتباط مکالمه‌محور هم داشت.

بینگ جدید همچنین ظاهراً می‌تواند منابع خود را ذکر کند. این یک ویژگی مهم محسوب می‌شود؛ زیرا ناتوانی مدل‌های زبانی مانند ChatGPT در توصیف منبع اطلاعات، خود باعث می‌شود تا آن‌ها کمتر قابل‌اعتماد باشند.

تصاویری که از نسخه جدید بینگ با هوش مصنوعی ChatGPT ارائه شده‌اند، گزینه جدید «چت» را نشان می‌دهند که در نوار منو و کنار گزینه «جستجو» ظاهر می‌شود. با انتخاب آن، یک رابط چت برای کاربران باز خواهد شد که در آن گفته شده است:

«به Bing جدید خوش آمدید: موتور پاسخگویی مبتنی بر هوش مصنوعی شما»

موتور جستجو مایکروسافت

در ادامه این صفحه سه پیشنهاد وجود دارد: اینکه کاربران «سؤالات پیچیده بپرسند»، «جواب‌های بهتری دریافت کنند» و «ایده‌های خلاقانه دریافت کنند». همچنین در بخش دیگری از این صفحه توضیح داده شده است:

«بینگ از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین ممکن است شگفتی‌ها و اشتباهاتی در آن رخ دهد. حتماً حقایق را بررسی کنید و بازخورد خود را به اشتراک بگذارید تا بتوانیم یاد بگیریم و پیشرفت کنیم.»

درنهایت باید اشاره کرد یین تنها کسی نیست که ادعا می‌کند با نسخه جدید بینگ مواجه شده است. حداقل دو نفر دیگر نیز در توییتر گزارش کرده‌اند که قبل از ناپدیدشدن نسخه جدید موتور جستجوی مایکروسافت، به آن دسترسی داشته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی