ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سرپرست جدید سازمان فاوا شهرداری تهران معرفی شد

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در کمتر از یک سال باز هم تغییر کرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۶

با حکمی از سوی شهردار تهران، «سعید جهانی» سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، امروز، شانزدهم بهمن‌ماه، با حکمی از سوی شهردار تهران، «سعید جهانی» به‌عنوان سرپرست سازمان فاوا شهرداری تهران منصوب شد.

در متن حکم جهانی آمده است:

«نظر به تعهد، شایستگی و تجارب جناب‌عالی به‌موجب این حکم به‌عنوان سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار متعال و در راستای تحقق چشم‌انداز «تهران؛ کلان‌شهر الگوی جهان اسلام»، با اتکا به اسناد بالادستی و بهره‌گیری از استعداد و توانمندی کارکنان خدوم شهرداری تهران و نخبگان شهر و ظرفیت‌های تخصصی، موجبات خدمت‌رسانی مفید و مؤثر به شهروندان عزیز تهران را فراهم آورید. توفیقات روزافزون جناب‌عالی را در ایفای کامل مسئولیت محوله از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.»

گفتنی است جهانی دارای مدارک کارشناسی فناوری اطلاعات از دانشگاه شریف و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک از دانشگاه امیرکبیر است.

او پیش از این مسئولیت مدیرکل دفتر IT سازمان فناوری اطلاعات ایران، راهبری صدور گواهی‌های نرم‌افزاری شورای عالی انفورماتیک و معاونت خدمات دیجیتال شهروندی سازمان فاوای شهرداری تهران را بر عهده داشته است.

این برای سومین‌بار است که در طول یک سال گذشته، سرپرست سازمان فاوا شهرداری تهران تغییر می‌کند.

بهمن‌ماه سال 1400 و با رسیدن زاکانی به صندلی شهرداری تهران، «رضا واحدی‌فر» که پیش از این مسئولیت معاونت شبکه و امنیت سازمان فاوا را بر عهده داشت، به‌عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد. او جایگزین فرجودی شد که چهار سال این سمت را در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران بر عهده داشت.

پس از آن نیز محضرنیا جانشین واحدی‌فر در این سازمان شد.

در دوره سرپرست پیشین، شهرداری تهران با چالشی بزرگ مواجه و سامانه‌های آن مورد حمله سایبری قرار گرفت.

اواسط خردادماه امسال سایت شهرداری تهران و چند سامانه زیرمجموعه آن مانند «تهران من» از دسترس خارج شدند. براساس اطلاعیه روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری، این اختلال عمدی بوده و براساس حمله سایبری رخ داده است. برای مدت نسبتاً طولانی نیز امکان دسترسی به سامانه‌های شهرداری وجود نداشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی