ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

پلتفرم IOT اسنوا چگونه رفتار کاربران را تشخیص خواهد داد؟

مدیر توسعه IOT اسنوا درباره پلتفرم اینترنت اشیای اختصاصی این شرکت، توضیحاتی را ارائه کرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۵

اسنوا پیش‌تر اعلام کرده بود که در برخی از محصولاتش از پلتفرم IoT اختصاصی این شرکت استفاده کرده‌ است. این شرکت قصد دارد که این فناوری را در تعداد بیشتری از محصولات خود به‌کار گیرد. IOT پتانسیل زیادی برای کسب‌وکارها دارد، اما با چالش‌های متعددی، ازجمله نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی کاربر و خطرات امنیتی نیز همراه است که باید قبل از هرگونه پیشرفت معناداری در جهت دستیابی به پتانسیل‌های کامل، موردتوجه قرار گیرند.

حال این سؤال مطرح است که آیا تیم فناوری اسنوا به چنین دانشی برای تحقق این امر در محصولات خود رسیده است؟ «علی فلاحی»، مدیر توسعه IOT این شرکت، دراین‌باره گفت: «اسنوا در حدود سه سال است که روی تکنولوژی‌های IoT و هوش مصنوعی کار می‌کند و آزمایشگاهای تخصصی در این دو حوزه را در مرکز فناوری‌های خودش با نام SnowaTec ایجاد کرده است.»

به گفته فلاحی، اینترنت اشیا درحال ایجاد یک تحول جدی در لوازم خانگی است؛ چرا که صرفاً بحث ارتباط آن‌ها با یک سیستم دیگر مطرح نیست، بلکه هوشمندی ارتباط نیز بخش حیاتی از آن است تا درنهایت، مخاطبان آن پیچیدگی‌های موجود را با سادگی بیشتری تجربه کنند. او درباره روش انجام این کار اظهار داشت:

«اینترنت اشیا از حسگرهایی برای درک رفتار کاربر در خانه یا محل کار استفاده می‌کند. حسگرها می‌توانند رفتار کاربر در محیط را ثبت کنند. آن‌ها همچنین عوامل دیگری مانند دفعات بازکردن یخچال و نحوه کار با محصول را آنالیز می‌کنند. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط الگوریتم‌های یادگیری ماشین روی یک سرور ابری پردازش می‌شوند که بینش‌های ارزشمندی را در مورد رفتار مصرف‌کننده ارائه می‌دهد. سرور ابری داده‌های خام را از هر حسگر دریافت کرده و سپس با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی پردازش می‌کند؛ الگوریتم‌هایی که می‌توانند برای یادگیری الگوهایی در رفتار کاربر براساس تجربیات گذشته آموزش ببینند.»

مدیر توسعه IOT اسنوا تأکید دارد این شرکت برای ارتقای این فناوری در محصولاتش، تست‌های نهایی پلتفرم اینترنت اشیا خود با نام Smart Boom را انجام داده و آن را در سری‌های خاصی از محصولات، از اجاق گاز تا کولرهای گازی، به‌کار گرفته است.

بدون‌شک IOT  یک ترکیب چالش‌برانگیز از مقیاس، امنیت و ارتباطات است و شرکت‌های لوازم خانگی مثل اسنوا برای به‌کارگیری این فرصت بزرگ برای بهبود عملیات خود و دسترسی به مشتریان جدید و همچنین ارائه خدمات شخصی‌تر، باید درباره چالش‌های خاص آن نیز در آینده پاسخگو باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • seyed_enghelabi
    seyed_enghelabi | ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

    دمشون گرم!

مطالب پیشنهادی